IB HL Kimya Özel Ders | IB HL Kimya Kursu

IB HL Kimya Özel DersIB Kimya Özel Ders HL programlarımız deneysel, bilimsel, pratik araştırma becerileri edinme ile akademik çalışmayı birleştirmektedir . Kimyasal ilkeler içinde yaşadığımız fiziksel ortamı ve tüm biyolojik sistemleri barındırmaktadır. IB Kimya Özel Ders HL (High Level )  genellikle tıp, biyoloji, çevre bilimi gibi birçok üniversite bölümü için bir ön koşuldur. Tüm öğrenciler tarafından, hem okulda hem de birbirini tamamlayan geniş bilimsel topluluklarda HL fizik dersinin önemi büyüktür. IB Diploma programı (IBDP) öğrencilere pratik becerileri geniş bir yelpazede geliştirmek ve tesis etmek için Matematiğin yanında kimyayı da kullanır. Aynı zamanda bu program öğrencilerin kişiler arası iletişimi için gerekli olan bilgi teknolojisi becerilerini, 21. yüzyıl teknolojilerini kullanarak geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Kimya Özel Ders HL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Kimya Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Kimya Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır.

IB Özel Ders Kimya HL ( High Level ) Dersi Konuları

IB Kimya HL dersi, core kimya konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular HL Kimya eğitimi veren tüm okullarda okutulması gereken konulardır.

KonularÖnerilen Ders Saati
Core95
1.   Stoichiometric relationships13.5
2.  Atomic structure6
3. Periodicity6
4. Chemical bonding and structure13.5
5.    Energetics/thermochemistry9
6.  Chemical kinetics7
7. Equilibrium4.5
8. Acids and bases6.5
9.  Redox processes8
10.Organic  chemistry11
11.Measurement  and  data processing10

Additional higher level (AHL)

60
12.Atomic structure2
13.The periodic table—the transition   metals4
14.Chemical bonding and structure7
15.Energetics/thermochemistry7
16.Chemical  kinetics6
17.Equilibrium4
18.Acids and bases10
19.Redox processes6
20.Organic  chemistry12
21.Measurement  and analysis2

Option (Choice of one out of four)

25
A.  Materials25
B. Biochemistry25
C. Energy25
D. Medicinal chemistry25

Practical scheme of work

60
Prescribed and other practical activities40
Individual  investigation10
(internally assessed)
Group 4 project10

IB Kimya Özel Ders HL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB HL Kimya Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment TürüSınav Türü ve Zaman (Saat)Final Not’a Etkisi (%)
External4.580
Paper 140 multiple-choice questions (Core and AHL)120
Paper 2Short answer and extended response  questions

(Core and AHL)

2.2536
Paper 3Data- and practical –based questions, plus short answer and extended response questions on the option1.2524
Internal1020
Individual investigationInvestigation and write-up of 6 to 12 pages1020

Sunduğumuz IB Kimya Özel Ders HL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin kimyayı bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Kimya HL Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

4 responses on "IB HL Kimya Özel Ders | IB HL Kimya Kursu"

  1. Kasım sınavı için Ağustosta derslere başladım ve okuldaki öğretmenlerin fark edeceği kadar gelişme gösterdim. Predicted notum şu an 6 ama çözdüğüm denemelerde 1 ya da maksimum 2 yanlış yapıyorum. Sizin sayenizde. Çok teşekkürler.

  2. Başka yerden ders almayın. Tek bunu söyleyebilirim. IB Kimya özel ders veren yer çok ama böyle değiller.

  3. Barış Hoca’dan ders alınca resmen aydınlanma yaşadım. Şimdiye kadar başka yerlerden IB Kimya dersi almıştım ama böylesini ilk defa gördüm. Çok teşekkürler hocam. Sizin sayenizde kimyayı anlayarak öğreniyorum. Önceden ezber sanırdım kimyayı ama değilmiş.

  4. Gerçekten çok başarılı.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe