IB Calculator Hesap Makinesi Kullanımı ( TI – Texas Instruments )

Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı (DP) ‘ndeki tüm öğrencilerin bir veya daha fazla ders için bir hesap makinesine ihtiyaçları olacaktır. Her DP konu grubunun OCC’nin ( Online Curriculum Centre ) kendi bölümü vardır. Farklı konularda IB Calculator kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için, lütfen OCC’nin IB Calculator bölümünü veya ilgili konu bölümünü ziyaret edin. Mayıs 2014’ten itibaren matematik sınavlarında istatistik tablolarına izin verilmemektedir; bunun yerine adayların GDC’lerinde istatistiksel özellikleri kullanması gerekmektedir.

Bu yazı, “IB Diploma Programı incelemelerinin yapılması” belgesinin hesap makinesi bölümüyle ve Online Müfredat Merkezi’nde bulunan diğer bilgilerle birlikte okunmalıdır. IB sınavlarında ve yasak olanlarda kullanılması tavsiye edilen hesap makinesine örnekler sunar. Bu liste gerekirse güncellenecektir. Bunların kesin listeler olmadığı ve öğretmenlerin “IB Diploma Programı incelemelerinin yürütülmesi” belgesindeki bilgilere karşı diğer modelleri kontrol etmeleri gerektiğini belirtmek gerekir. Okullar, sınavlarda kullanılan tüm IB Calculator düzenlemelere uygun olmasını sağlamalıdır.

İzin Verilen ve Tavsiye Edilen IB Calculator Listesi

Aşağıdaki modeller, matematik konuları için minimum gereksinimleri karşılamakta ve diğer modellerde bulunmayan güncel ve zaman kazandıran işlevlere sahiptir.

Texas Instruments IB Calculator

TI 84 Plus silver edition TI 84 Plus CE TI 84 Plus TI 84 Plus CE-T TI 84 Plus C silver edition TI 83 Plus silver edition TI Nspire (non-CAS), with 84 faceplate TI 83 Plus TI Nspire (non-CAS) versions 1.3 or higher updated to the latest operating system in “Press to Test” mode, with the correct features blocked (see list below)

Casio IB Calculator

FX 9750 G Plus or GII Graph 35 Plus CFX 9850 Plus Graph 65 Plus FX 1.0 Plus Graph 85 series CFX 9950 Plus FX 9860 series – with operating system 02.02 (02.03 for the FX 9860 GII S) or below** Graph 75 – with operating system 02.02 or below** CG series – FXCG10/20 – with operating system 01.04 or below**

Hewlett Packard

HP Prime updated to the latest operating system in “Exam Mode”, with the correct features blocked (see list below)

İzin Verilmeyen  IB Calculator Listesi

Texas Instruments

TI Voyage 200 (all versions) TI 89 (all versions)
TI 92 (all versions) TI Nspire CAS (all versions)
TI Nspire (non-CAS) version 1.1 or version 1.2 or any other version not updated
to the latest operating system
Casio

Classpad 300 Graph 100
FX 2.0 (all versions) FX 9970 (all versions)
FX 9860 series – with operating system 02.04 or above**
Graph 75 – with operating system 02.04 or above**
CG series – FXCG10/20 – with operating system 02.00 or above**
Hewlett Packard

HP 38-95 (all versions)


Casio, GDC’lerinin bir bölümünde işletim sistemini güncelledi. Yeni işletim sistemi, IB incelemelerine izin veremediğimiz işlevleri içeriyor. Bir hesap makinesinin yüklü bir yasak işletim sistemi varsa, lütfen bölgenizdeki / ülkenizdeki Casio Hizmet Merkezi ile iletişime geçin. Casio, tüm servis merkezlerine eski işletim sisteminin okullara ve öğrencilere ücretsiz olarak GDC’ye yüklenmesine izin vermek için prosedürler sağlamıştır.

IB Ozel Derslerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için IB Ozel Ders Sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

IB Matematik HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Matematik SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Fizik HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Fizik SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Kimya HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Kimya SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Biyoloji HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Biyoloji SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB İngilizce HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB İngilizce SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Business  and Management HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Business  and Management SL Ozel Ders İçin Tıklayın

0 responses on "IB Calculator Hesap Makinesi Kullanımı ( TI - Texas Instruments )"

  Leave a Message

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

  Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

  ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

  ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe