IB HL Matematik Özel Ders | IB HL Matematik Kursu

IB HL Matematik Özel DersIB Diploma Programı, HL ( High Level ) Matematik dersinde,dengeli bir yaklaşım ile anlaşılır, tutarlı ve titiz bir şekilde önemli matematiksel kavramlar, ve bu kavramların geliştirilmesi üzerinde durulmaktadır. Öğrenciler çeşitli sorunları çözmek için tüm matematik bilgisini uygulamaya teşvik edilir. Matematik Dersinde her konunun gelişim gerekçesinde ve sonuçlarında kanıt özelliği olmalıdır. Öğrenciler soruların matematiksel formdaki yapısı ve farklı konu alanlarında kavramlar arasındaki bağlantıları çözebilecek şekilde donanımlı olmalıdır. Bunu sağlamak için, öğrenciler diğer öğrenme ortamlarında matematiksel büyümenin devam etmesi için, gerekli becerileri geliştirmeye teşvik edilir. IB Matematik Internal Assesment, araştırmalarla öğrencilerin matematiksel öğrenme bağımsızlığını geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Öğrencilerin çeşitli matematiksel faaliyetlere ve farklı matematiksel fikirlere keşfetmek için yönlendirilirmektedir. Bu yönlendirme, aynı zamanda öğrencilerin yazılı sınav zaman kısıtlamaları olmadan çalışma için ve matematiksel hesaplamalar için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Matematik Özel Ders HL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Matematik Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır.

Bu eğitmenler IB Matematik Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. Buna ilave olarak, sistemin içinden gelen eğitmenlerimiz, matematik exploration ( math expo ) yani IB Matematik Internal Assesment için son derece faydalı bilgiler sağlamaktadır.

IB Matematik Özel Ders HL ( High Level ) Dersi Konuları

IB Matematik Özel Ders HL dersi, core matematik konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular HL Matematik eğitimi veren tüm okullarda okutulması gereken konulardır.

Konular

Önerilen Ders Saati

Topic 1

Algebra

30
Topic 2

Functions  and equations

22
Topic 3

Circular  functions  and trigonometry

22
Topic 4

Vectors

24
Topic 5

Statistics and probability

36
Topic 6

Calculus

48

Option syllabus content

Students must study one of the following options.

Topic 7

Statistics and probability

Topic 8

Sets, relations and groups

Topic 9

Calculus

Topic 10

Discrete  mathematics

48

Mathematical exploration

A piece of individual written work that involves investigating an area of  mathematics.

10

IB Matematik Özel Ders HL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB HL Matematik Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment Türü

Sınav Türü ve Zaman (Saat)

Final Not’a Etkisi (%)

External580
Paper 1 (non-calcu- lator)

Section A: Compulsory short-response questions based on the core syllabus. Section B: Compulsory ex- tended-response questions based on the core syllabus.

230
Paper 2 (graphical display calculator required)

Section A: Compulsory short-response questions based on the core syllabus. Section B: Compulsory extended-response questions based on the core syllabus.

230
Paper 3 (graphical display calculator required)

Compulsory extended-response questions based mainly on syllabus options.

120
Internal

20

Mathematical exploration

The individual exploration is a piece of written work that involves investigating an area of mathematics.

Sunduğumuz High Level Matematik Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin matematik dersini bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Matematik Özel Ders HL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Ib Matematik Özel Ders HL derslerimiz süresince öğrencilerin grafik hesap makinesi kullanma becerilerini de geliştirmekteyiz. Genellikle öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılan TI-84 ve TI-Nspire modellerinin tüm kullanım detaylarını öğrencilerimize öğretmekteyiz. Özellikle Matematik Paper 2 sorularının çözümünde zaman kazanmalarından yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5 responses on "IB HL Matematik Özel Ders | IB HL Matematik Kursu"

  1. IB Matematik konusunda isteyerek katıldığım ve aynı zamanda düzenli ödev desteği aldığım tek yer.

  2. IB matematik hl e yeni geçtim. Okuldan istediğim desteği göremeyince internetten burayı buldum ve ders almaya başladım. 1 derste çoğu konuyu toparladık ve düzenli ders almaya başladım. Ben memnunum tavsiye ederim.

  3. Tabiki tüm konularda ama özellikle Option için gerçekten verimli dersler aldım. Düzenli olarak her hafta ders alınca notlarım 90 üzerine çıktı. Çok teşekkür ederim hocam. Ağustostan itibaren devam edeceğim.

  4. Ib şimdi bir sınav değil sadece özel ders dimi beni bu konuda aydınlata bilir misiniz

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe