IB TSS Özel Ders | IB TSS Kursu

IB TSS Özel DersTürkçe Sosyal Bilimler dersi, IB tarafından da tanındığı üzere Okul Tabanlı Eğitim-Öğretim Programı’dır. Bu program, Tarih, Coğrafya, Din Bilgisi ve Sosyoloji dersleri için, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim-öğretim programının gerekleri ile uluslararası bir bakış açısını bir araya getirmek üzere, çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlerin ortak çabaları ile geliştirilmiş çokdisiplinli bir çalışmadır.  IB TSS Özel Ders programlarımız tecrübe sahibi IB TSS Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB TSS Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır.

Türkiye, coğrafi konumu gereği iki kıtanın ve kültürel açıdan en az iki büyük uygarlığın buluştuğu bir noktada yer alır. Bu konum, Türkiye’nin komşuları üzerinde etkili olmasını sağlamasının yanısıra, ülkenin tarihi ve kültürel dokusu üzerinde de oldukça etkili olmuştur. Bu dersin amacı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim-öğretim programınca zorunlu kılınan disiplinlerdeki kavramları ve analitik çerçeveleri kullanarak bu etkileşimleri irdelemektir. Özellikle Anadolu ve Ege Bölgesi üzerinde yoğunlaşarak bugünkü Türkiye’nin oluşumunda etkili olan güçler hakkında farkındalık yaratılmasını hedefler. Öğrenciler, bu dersin kazandıracağı uluslararası görüş sayesinde, başka toplumların Türkiye’yi nasıl tanıyıp algıladıklarını öğrenirler. Ayrıca ülkenin bu bölgede oynayabileceği rol konusunda da duyarlı olacaklardır.

IB TSS Özel Ders Programında Biz Ne Yapıyoruz?

IB TSS Derslerimizde öğrencileri sınacda karşılaşabilecekleri tüm zorluklara hazırlarken aynı zamanda anlayarak öğrenmelerini hedeflemekteyiz. Toplam 6 adet temadan oluşan IB TSS dersi, eğer tecrübeli ve öğrencilerin sevecekleri bir eğitmen ile anlatılırsa ezberden ziyade çok daha zevkli bir ders haline gelmektedir. Bu 6 adet temadan ilk 3 tanesi paper 1, diğer 3 tanesi de paper 2 sınavında öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Examiner TSS öğretmenlerimizin tecrübeleri ile çok daha kolay bir derse dönüşen TSS, öğrencilerin 7 almaları gereken derslerden bir tanesidir.

ib tss ozel dersSunduğumuz IB TSS Özel Ders HL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin kimyayı bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB TOK Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "IB TSS Özel Ders | IB TSS Kursu"

  1. Ben IB tss i bildiğimi zannederken aslında çok yanılmışım. Buradan ders almasam 7 almam imkansız olurdu.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe