IB Extended Essay Ozel Ders | IB Extended Essay Kursu

IB Extended Essay, öğrencinin ilgi alanına göre seçtiği bir konu üzerine yazdığı resmi bir yazıdır. Bu yazıda kelime sınırı 2000 ile 4000 arasında değişmektedir. Doğru yapılmış bir extended essay tamamlandığında, mutlaka içindekiler tablosu, 300 kelimelik bir özet bölümü ve referansları içermelidir. IB Extended Essay, lise öğrencileri için öğretmen rehberliğinde bireysel araştırma yapmak için çok iyi bir fırsat olarak görülmektedir ve üniversite hayatına hazırlık anlamında bir beceri kazanımıdır. Extended Essay, IB diploması almak için mutlaka tamamlanmak zorunda olan bir ödevdir. Daha önemlisi de Extended Essay yazmak, öğrencinin akademik yetenekler olan araştırma, değerlendirme ve bunu sunma becerilerini geliştirir.

Essay yazarken unutulmaması gereken en önemli şey, yazının kişisel bir bakış açısı, bir tez ya da hipotez, analiz ve tartışma içermesi gerektiğidir. İstenilen sonuca ulaşamayan bir deney bile nelerin yanlış yapıldığına dair yeterli araştırma içerirse iyi bir makaleye dönüşebilir.  Hatasının farkında olan ve uyun ekipmanlar ile bu hataların düzeltilebileceğini kanıtlayan raporlar, başarılı olarak kabul edilir. Düşük bir not getirecek şey ise başka kaynaklardan derleme bir yazıdır. Sonuçta IB programında olan bir öğrencinin, diğer programlarda okuyan öğrencilerden farkı, bu ve benzeri aktivitelerdir. Bu makalede başka kaynaklardan yararlanan öğrenci, IB programının kazanımlarından mahrum kalacaktır.

ib extended essay
Bunların dışında, doğru yazılan bir makalede araştırma sorusu da olması gerekir. Bu bir soru kalıbında yazılabileceği gibi bir hipotez seklinde de yazılabilir. Bu sorunun cevabı ise tam bir tez halinde gelecektir. Uygun ve güzel seçilmiş bir soru, sadece bir kaç cümle ile cevaplanamaz. Gerekli akademik bilgi desteği ile birleştirildikten sonra kanıtlarıyla beraber ortaya konulmalıdır. Ayrıca, bu soru herkesin cevaplayacağı kadar kolay bir soru olmamalıdır ve araştırma gerektirmelidir. Düzen anlamında, açıkk, doğru ve resmi bir dille MS Word ya da WordPerfect’te 12 punto büyüklüğünde, Times New Roman yazı tipinde ve 1.5 satir aralığıyla yazılmalıdır. Eğer başka kaynaklardan alıntı yapılmış ise onlar da dipnot ve referanslar biçiminde belirtilmek zorundadır. Extended Essay’in özet bölümü en fazla 300 kelime olmalı ve başlık sayfasından hemen sonra gelmelidir. Bu sayade makaleyi okuyacak olan kişi ya da kişiler, en başta konu ile ilgili genel bir fikre ve görüşe sahip olurlar. Bu bütün yazının bir özeti olduğu için en son yazılması tavsiye edilmektedir.

IB Extended Essay Desteğinde Bizim Farkımız

Sunduğumuz IB Extended Essay Ozel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ib sistemini ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Extended Essay Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. IB Extended Essay kurslarımız kağıtları okuyan ve tecrübeli examiner öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

0 responses on "IB Extended Essay Ozel Ders | IB Extended Essay Kursu"

  Leave a Message

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

  Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

  ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

  ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe