IB HL Fizik Özel Ders | IB HL Fizik Kursu

IB HL Fizik Özel DersFizik deneysel bilimlerin en temel olan çok küçük parçacıklardan, galaksiler arasındaki en büyük mesafelere kadar evreni açıklamak isteyen bir bilim dalıdır. Fizikteki heyecan verici  olağanüstü gelişmelere rağmen, fizik tarih boyunca fikirlerin geliştirilmesi, gözlemler gibi temel prensiplere bağlı kalmıştır. Fizik modelleri, gözlemleri anlamaya çalışmak üzere geliştirilmiştir  ve gözlemler zaman içinde teori haline getirilmiştir. Doğal dünyayı daha iyi anlamanın yanında, fizik bize çevremizi değiştirmek için yardımcı olur. Toplum üzerindeki  ahlaki ve etik ikilemler, sosyal, ekonomik ve çevresel etkiler fizikçilerin çalışmalarının sonucu olarak hayata geçmektedir. IB Fizik Özel Ders HL ( High Level )  programlarımızın temelinde fiziğin bu temel nitelikleri yatmaktadır. IB Fizik Özel Ders HL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Fizik Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Fizik Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır.

IB Fizik Özel Ders HL ( High Level ) Dersi Konuları

IB Fizik HL dersi, core fizik konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular HL Fizik eğitimi veren tüm okullarda okutulması gereken konulardır.

Konular

Önerilen Ders Saati

Core

95
1. Measurements and uncertainties5
2. Mechanics22
3. Thermal physics11
4. Waves15
5. Electricity and magnetism15
6. Circular motion and gravitation5
7. Atomic, nuclear and particle physics14
8. Energy production8

Additional higher level

60
9.  Wave phenomena17
10.Fields11
11.Electromagnetic  induction16
12.Quantum and nuclear physics16

Option (Choice of one out of four)

25
A. Relativity25
B. Engineering physics25
C. Imaging25
D.  Astrophysics25

Practical scheme of work

60
Prescribed and other practical activities40
Individual  investigation  (internally assessed)10
Group 4 project10

IB Fizik Özel Ders HL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB HL Fizik Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment Türü

Sınav Türü ve Zaman (Saat)

Final Not’a Etkisi (%)

External

4.580

Paper 1

40 multiple-choice questions120
Paper 2Short answer and extended response  questions

(Core and AHL)

2.2536
Paper 3Data- and practical-based questions plus, short answer and extended response questions on the option1.2524
Internal1020
Individual investigationInvestigation and write-up of 6 to 12 pages1020

Sunduğumuz IB Fizik Özel Ders HL (High Level ) desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin fiziği bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Fizik Özel Ders HL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız.  Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5 responses on "IB HL Fizik Özel Ders | IB HL Fizik Kursu"

  1. Kızım için tercih ettiğim ve IB öğretmenleri tarafından ders verilen profesyonel bir yer. Son derece ferah ve sessiz. Tavsiye ederim.

  2. Okul notlarımı ilk dersten itibaren değiştiren bir ders oldu. Hocalar da inanamadı gerçi 🙂 Çok teşekkürler. ağustosta görüşmek üzere.

  3. Dersin hakkını sonuna kadar veren şahane bir kurum.

  4. IB Physics HL dersi veriyor musunuz? Nasıl ve nerede ders veriliyor? Ve de ücreti nedir? Oglum 11. Sınıfta.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe