IB HL Biyoloji Özel Ders | IB HL Biyoloji Kursu

IB HL Biyoloji Özel DersBiyoloji bir yaşam çalışmasıdır. Türlerinin geniş çeşitliliği, biyolojiyi  büyülenmenin sonsuz bir kaynağı ve önemli bir meydan okuması yapar. Biyologlar makrodan mikroya kadar her düzeyde yaşayan dünyayı anlama girişiminde bir çok farklı yaklaşımlar ve teknikler kullanırlar. Biyoloji hala genç bir bilim dalıdır ve  kendisinden 21. yüzyıl boyunca büyük ilerleme beklenmektedir. Bu ilerleme insan nüfusu ve çevre üzerinde artan basıncı dengelemek için de çok önemlidir. IB Biyoloji Özel Ders HL ( high level ) programlarımızda, öğrencilerin bu gerekliliğin farkına varmalarını ve biyolojiyi ezberleyerek değil doğanın kendisi olarak anlamalarını sağlamaktayız. IB Biyoloji Özel Ders HL (high level ) programlarımız examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin ib biyoloji hl sınavından 7 almalarını sağlamaktır.

IB Diploma Programı biyoloji öğrencileri, bilim adamlarının nasıl birbirleriyle çalıştığının ve iletişim kurduğunun farkında olarak bu dersleri almayı sürdürürler. Bilimsel yöntem formları çok çeşitli olabileceği için, ib biyoloji öğrencileri okullarda yapılan deneysel çalışma sayesinde pratik bir yaklaşım da kazanmaktadır.

Öğretmenlerimiz IB Biyoloji Özel Ders HL öğrencilerine çeşitli beceriler kazanmalarında yardımcı olmaktadır. Bu beceriler :

  • Tasarım araştırmaları
  • Sonuçların analizi
  • Veri toplama
  • Manipülatif becerilerini geliştirme
  • Meslektaşları ile işbirliği

IB müfredatında yer alan çeşitli konular, öğrencilerin en verimli şekilde yardımcı olacak şekilde projeksiyonlar ile güçlendirilmektedir. Öğrencilerin görsel hafızalarına hitap eden bu yöntem ile amacımız, öğrencilerin ezber yükünü olabildiğince hafifletmektir.

IB Biyoloji Özel Ders HL ( High Level ) Konuları

Aşağıda Core Biyoloji konuları ve buna ek olan HL Biyoloji konuları listelenmiştir. Öğrencilerin okulda almaları gereken minimum ders saatleri standart olup, bu dersi veren tüm okullar tarafından uygulanmaktadır.

KonularÖnerilen Ders Saati
Core95
1.  Cell biology15
2. Molecular biology21
3. Genetics15
4. Ecology12
5. Evolution and biodiversity12
6.  Human physiology20
Additional Higher Level60
7.  Nucleic acids9
8.  Metabolism, cell respiration and photosynthesis14
9.  Plant biology13
10.  Genetics and evolution8
11.  Animal physiology16
Option (Choice of one out of four)25
A. Neurobiology and behaviour25
B. Biotechnology and          bioinformatics25
C. Ecology and conservation25
D. Human physiology25
Practical scheme of work60
Prescribed and other practical activities40
Individual  investigation10
Group 4 project10

Sunduğumuz IB Biyoloji Özel Ders HL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin biyolojiyi ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Biyoloji Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 responses on "IB HL Biyoloji Özel Ders | IB HL Biyoloji Kursu"

  1. 1 aydır ib biyoloji dersi alıyorum. Keşke yazdan başlasaymışım

  2. Çok güzel bir dönem oldu. Sizin sayenizde notumu 90 üzerine çıkardım. Çok teşekkür ederim.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe