IB HL İngilizce Özel Ders | IB HL İngilizce Kursu

IB HL İngilizce Özel DersIB Diploma Programı İngilizce A: Literature, tabii teknikleri, edebi eleştiri ve yeteneği teşvik  ederek bağımsız edebi kararlar oluşturmak için anlayış geliştirir. IB Ingilizce Özel Ders HL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Ingilizce Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB İngilizce Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. Buna ilave olarak, sistemin içinden gelen eğitmenlerimiz, IB İngilizce Internal Assesment için son derece faydalı bilgiler sağlamaktadır. Literature A: dersini başarıyla tamamlayan öğrenciler metinlerin bir dizi ve bir anlayış bilgisi olduğunu anlamakla beraber kültürel bakış açıları da kazanırlar. Ayrıca gelişmiş analiz etme becerileri ve argümanları destekleme yeteneği ile de yazılı bir yetenek kazanırlar.

Bu dersi alan öğrenciler üniversite derslerinde de özellikle edebiyat, felsefe, dil ve hukuk gibi geniş bir yelpazede bulunan alanlarda  başarılı olacaklardır. Çalışılan metinler belirli bir literatürden seçilir. Bunlar çeviri listesi (PLT) ve yazarların listesi (PLA) olarak adlandırılır. PLT listesi geniş kapsamlı bir listedir ve dillerinin çeşitli çeviri bilimleri üzerine çalışır. PLA listeleri kontrol dilinden olan yazarlar ile oluşturulmuştur. Listede yazarlar 16 – 19 yaş arası öğrenciler için uygundur. Akademik bir dil ile kurulan deneyimli bağlam, tüm grup 1 ders öğrenciler için uygundur. Aynı zamanda öğrencilerin değişik dil kökenine sahip olduğu da önemli ölçüde kabul edilmektedir. Bir öğrencinin sahip olduğu dil kökeni, başka bir öğrenci için hedef dil olabileceği gibi, onun sahip olduğu yetkin dil de olabilnektedir. Grup 1 derslerde öğrenciler, çeşitli amaçlar için dili kullanarak, yetenekleri açısından önemli bir gelişme gösterecektir.

IB Ingilizce Özel Ders HL ( High Level ) Dersi Konuları

IB İngilizce HL dersi için aşağıda belirtilen konular  tüm okullarda okutulması gereken konulardır.

KonularÖnerilen Ders Saati
Works in translationStudy of three works.

All works are chosen from the titles in the prescribed literature in translation list.

65
Detailed study

Study of three works.

All works are chosen from the prescribed list of authors for the language being studied, each from a different genre.

65
Literary genres

Study of four works.

All works are chosen from the prescribed list of authors for the language being studied, chosen from the same genre.

65
Options

Study of three works.

Works are freely chosen in any combination.

45
Toplam Ders Saati240

IB Ingilizce Özel Ders FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB HL İngilizce Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment Türü

Sınav Türü

Zaman (Saat)

Final Not’a Etkisi (%)

External

        

70

Paper 1Literary commentary and analysis of one unseen text220
Paper 2Essay on at least two works studied225
Written TaskReflective statement and literary essay on one work studied25
Internal30
Oral workFormal oral commentary and interview15
Individual oral presentation15

Sunduğumuz IB Ingilizce Özel Ders HL High Level desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ingilizce dersini bir bilim olarak algılamalarını ve en etkili öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Ingilizce Özel Ders HL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. IB Langlit dersleri öğrencilerin disiplinli derse katılmalarını amaçlamaktadır. Tüm IB Language and Literature A derslerimiz en kısa sürede en verimli ders alınmasını hedeflemektedir.  Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "IB HL İngilizce Özel Ders | IB HL İngilizce Kursu"

  1. English Langlit B için ders aldığım ve son derece faydasını gördüğüm ve aynı zamanda hocasına hayran olduğum yer 🙂

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe