IB BUSİNESS ÖZEL DERS SL (STANDARD LEVEL)

 IB Business Management SL Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Business Management Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB Business management sl özel dersIB Business Management Kursu ve IB Business Management Özel Ders SL programı, öğrencilerin biz dizi teknikleri ve amaçları uygulamalarının yanı sıra, bilgi ve iş yönetimi teorileri üzerine yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmıştır.IB Business Management Özel Ders SL ( Standard Level ) programlarımız IB Business Management Examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin ib business management sl sınavından 7 almalarını sağlamaktır. Ticari kuruluşların temel özelliklerini kapsayan, çevre ve insan kaynakları yönetimi, işletme fonksiyonları, finans ve hesapları, pazarlama ve operasyon yönetimi, konular arasındaki bağlantılar bu dersin temelinde yer almaktadır. Buna ilave destekleyen kavramlar (değişim, kültür, etik, küreselleşme, yenilik ve strateji), öğrencilerin dersi kavramalarına ve geliştirmelerine olanak sağlar . Günümüzün karmaşık ve dinamik iş ortamı bütüncül bir şekilde ele alınmakta ve öğretilmektedir.

Bu derslerde öğrenciler, yerel,ulusal ve uluslararası düzeyde iş faaliyetlerini değerlendirmeyi, analiz etmeyi öğrenirler. Bu iş faaliyetleri, kuruluşların faaliyet gösterdikleri sosyo-kültürel ve ekonomik bağlamlarda olan bir aralığı kapsar. Bu derste iş organizasyonu, çevre ve insan kaynakları yönetimi, finans ve hesapları, pazarlama ve operasyon yönetimi işletme fonksiyonlarının temel özellikleri öğretilmektedir.

IB Business Management Özel Ders SL ( Standard Level ) Konuları

Aşağıda Core Business Management konuları listelenmiştir. Öğrencilerin okulda almaları gereken minimum ders saatleri standart olup, bu dersi veren tüm okullar tarafından uygulanmaktadır.

KonularÖnerilen Ders Saati

Unit 1: Business organization and environment

1.1 Introduction to business management

1.2 Types of organizations

1.3 Organizational objectives

1.4 Stakeholders

1.5 External environment

1.6 Growth  and evolution

40

Unit 2: Human resource management

2.1Functions and evolution of human resource  management

2.2 Organizational structure

2.3 Leadership  and management

2.4 Motivation

15

Unit 3: Finance and accounts

3.1 Sources of finance

3.2 Costs and revenues

3.3 Break-even analysis

3.4 Final accounts (some HL only)

3.5 Profitability and liquidity ratio analysis

3.6 Cash flow

3.7 Investment appraisal (some HL only)

35

Unit 4: Marketing

4.1The role of marketing

4.2Marketing planning (including introduc- tion to the four Ps)

4.3 Market research

4.4The four Ps (product, price, promotion, place)

4.5 E-commerce

35

Unit 5: Operations management

5.1 The role of operations management

5.2 Production  methods

5.3 Location

10
Internal assessment15

IB Business Management Özel Ders SL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB SL Business Management Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment TürüSınav Türü ve Zaman (Saat)Final Not’a Etkisi (%)
External 375
Paper 1Structured  questions1.2535
Paper 2Structured and extended response  questions1.7540
Internal 1525
Written commentaryStudents produce a written commentary based on three to five supporting docu- ments about a real issue or problem facing a particular organization. Maximum 1,500 words.1525

Sunduğumuz IB Business Management Özel Ders SL (Standard Level ) desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin fiziği bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Business Management Özel Ders SL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız.  Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3 thoughts on “IB Business Özel Ders SL ( Standard Level )”

  1. Aldığım dersler sayesinde IB yükü gerçekten hafifledi. IB yoğun bir program olduğu için destek alarak bu yükü hafifletebiliyormuşuz onu anladım. Business dersi kolay gözükse de ders alınca anladım ki bir yerler hep eksik kalmış. Ders aldıktan sonra sınavdan 96 aldım ve kendim çalışsam eminim ki alamazdım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top