IB SL Business Özel Ders | IB SL Business Kursu

ib business management sl özel dersIB Business Management Kursu ve IB Business Management Özel Ders SL programı, öğrencilerin biz dizi teknikleri ve amaçları uygulamalarının yanı sıra, bilgi ve iş yönetimi teorileri üzerine yeteneklerini geliştirmek için tasarlanmıştır.IB Business Management Özel Ders SL ( Standard Level ) programlarımız IB Business Management Examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin ib business management sl sınavından 7 almalarını sağlamaktır. Ticari kuruluşların temel özelliklerini kapsayan, çevre ve insan kaynakları yönetimi, işletme fonksiyonları, finans ve hesapları, pazarlama ve operasyon yönetimi, konular arasındaki bağlantılar bu dersin temelinde yer almaktadır. Buna ilave destekleyen kavramlar (değişim, kültür, etik, küreselleşme, yenilik ve strateji), öğrencilerin dersi kavramalarına ve geliştirmelerine olanak sağlar . Günümüzün karmaşık ve dinamik iş ortamı bütüncül bir şekilde ele alınmakta ve öğretilmektedir.

Bu derslerde öğrenciler, yerel,ulusal ve uluslararası düzeyde iş faaliyetlerini değerlendirmeyi, analiz etmeyi öğrenirler. Bu iş faaliyetleri, kuruluşların faaliyet gösterdikleri sosyo-kültürel ve ekonomik bağlamlarda olan bir aralığı kapsar. Bu derste iş organizasyonu, çevre ve insan kaynakları yönetimi, finans ve hesapları, pazarlama ve operasyon yönetimi işletme fonksiyonlarının temel özellikleri öğretilmektedir.

IB Business Management Özel Ders SL ( Standard Level ) Konuları

Aşağıda Core Business Management konuları listelenmiştir. Öğrencilerin okulda almaları gereken minimum ders saatleri standart olup, bu dersi veren tüm okullar tarafından uygulanmaktadır.

Konular

Önerilen Ders Saati

Unit 1: Business organization and environment

1.1 Introduction to business management

1.2 Types of organizations

1.3 Organizational objectives

1.4 Stakeholders

1.5 External environment

1.6 Growth  and evolution

40

Unit 2: Human resource management

2.1Functions and evolution of human resource  management

2.2 Organizational structure

2.3 Leadership  and management

2.4 Motivation

15

Unit 3: Finance and accounts

3.1 Sources of finance

3.2 Costs and revenues

3.3 Break-even analysis

3.4 Final accounts (some HL only)

3.5 Profitability and liquidity ratio analysis

3.6 Cash flow

3.7 Investment appraisal (some HL only)

35

Unit 4: Marketing

4.1The role of marketing

4.2Marketing planning (including introduc- tion to the four Ps)

4.3 Market research

4.4The four Ps (product, price, promotion, place)

4.5 E-commerce

35

Unit 5: Operations management

5.1 The role of operations management

5.2 Production  methods

5.3 Location

10

Internal assessment

15

IB Business Management Özel Ders SL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB SL Business Management Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment Türü

Sınav Türü ve Zaman (Saat)Final Not’a Etkisi (%)
External

3

75

Paper 1

Structured  questions

1.25

35

Paper 2

Structured and extended response  questions

1.75

40

Internal

15

25

Written commentary

Students produce a written commentary based on three to five supporting docu- ments about a real issue or problem facing a particular organization. Maximum 1,500 words.

15

25

Sunduğumuz IB Business Management Özel Ders SL (Standard Level ) desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin fiziği bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Business Management Özel Ders SL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız.  Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "IB SL Business Özel Ders | IB SL Business Kursu"

  1. Aldığım dersler sayesinde IB yükü gerçekten hafifledi. IB yoğun bir program olduğu için destek alarak bu yükü hafifletebiliyormuşuz onu anladım. Business dersi kolay gözükse de ders alınca anladım ki bir yerler hep eksik kalmış. Ders aldıktan sonra sınavdan 96 aldım ve kendim çalışsam eminim ki alamazdım.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe