IB TOK Özel Ders | IB TOK Kursu

Bilgi Kuramında işlenen kavramlar ve öğrencilere yöneltilen açık uçlu bilgi soruları yalnızca bu dersle sınırlı kalmamaktadır. IB TOK Özel Ders, Diploma Programındaki tüm ders grupları kendi alanlarında öğrencilere bu tip açık uçlu sorular yönlendirmektedir. Bu bakımdan Bilgi Kuramı dersi, öğrencilere diğer tüm derslerde öğrendikleri bilgileri sorgulama ve dersler arası bağlantıları daha iyi kavrama şansı verir. IB TOK Ozel Ders programlarımızda, öğrencilerin bu gerekliliğin farkına varmalarını ve biyolojiyi ezberleyerek değil doğanın kendisi olarak anlamalarını sağlamaktayız. IB TOK Özel Ders programlarımız examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin IB TOK ile 3 puan almalarını sağlamaktır.

ib tok ozel dersBilgi Kuramı – Theory of Knowledge dersinde öğrencilerin iki çalışma hazırlamaları gerekmektedir. Bunlardan ilki çeşitli sorunları Bilim Kuramı dersi kapsamında çözmeye çalışan bir sunumdur. Bu sunumda öğrenciler, insanoğlunun sahip olduğu bilgiler ile ilgili bir sorunu 10-15 dakika içerisinde sözel ve görsel araçlar kullanarak açıklamaktadır. Dersle ilgili 60 puanlık barem içerisinde bu sunumun payı toplam 20 puandır. İkinci çalışma ise 1200-1600 kelimelik bir tezden oluşmaktadır. Bunun, Bilgi Kuramı ile ilgili bir sorunun veya konunun derinlemesine incelenmesini içeren özgün bir çalışma olması gerekmektedir. (Öğrenciler tez konularını IBO tarafından her yıl belirlenen listeden seçmektedirler) Diploma Programının ikinci yılının ortalarında teslim edilmesi istenen bu çalışma 60 üzerinden 40 puan değerindedir.

IB TOK Özel Ders Puana Katkısı ve Önemi

Öğrenciler IB Programında her dersten 7 puan alabilmektedir. 6 adet dersten alınacak toplam puan ise maksimum 42 olmaktadır. Bunun dışında Extended Essay olarak adlandırılan yaklaşık 4000 kelimeden oluşan ve konu seçimi serbest bırakılan özgür seçilen kapsamlı bir çalışma sonucu ve Bilgi Kuramı ( Theory of Knowledge ) hakkında yazılacak bir tez sayesinde öğrenciler 42 puana ilave olarak 3 puan daha alabilirler. Böylece IB Diploma Programı ile ulaşılacak maksimum puan 45 olmaktadır. Ayrıca bir öğrencinin IB Diplomasına sahip olabilmesi için “Yaratıcılık, Bedensel Hareket ve Hizmet” (Creativity, Action, Service – CAS) etkinliklerinden oluşan 150 saatlik bu programı 2 yıl içinde başarıyla tamamlanması da gerekmektedir.

TOK dersinde bilginin çeşitli biçimlerinin kökeni ve geçerliği incelenir. Öğrenci bu derste bilginin keşfi ve yaratılışına ilişkin kişisel bir bakış açısı geliştirmeyi öğrenir. Bu ders, IB Diploma Programı´na özgü bir derstir ve iki yıllık müfredat programına yayılacak şekilde en az 100 saat çalışılmalıdır.

Sunduğumuz IB TOK Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ib sistemini ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB TOK Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "IB TOK Özel Ders | IB TOK Kursu"

  1. Merhabalar tok ve english b derslerinin özel ders ücretleri nedir acaba? Özel dersi nerede alıyoruz?

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe