IB TOK ÖZEL DERS | IB TOK KURSU

 IB TOK Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB TOK Examiner Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB TOK Özel Ders Programlarımızla 3 Tam Puan

Bilgi Kuramında işlenen kavramlar ve öğrencilere yöneltilen açık uçlu bilgi soruları yalnızca bu dersle sınırlı kalmamaktadır. IB TOK Özel Ders, Diploma Programındaki tüm ders grupları kendi alanlarında öğrencilere bu tip açık uçlu sorular yönlendirmektedir. Bu bakımdan Bilgi Kuramı dersi, öğrencilere diğer tüm derslerde öğrendikleri bilgileri sorgulama ve dersler arası bağlantıları daha iyi kavrama şansı verir. 

Bilgi Kuramı – Theory of Knowledge dersinde öğrencilerin iki çalışma hazırlamaları gerekmektedir. Bunlardan ilki çeşitli sorunları Bilim Kuramı dersi kapsamında çözmeye çalışan bir sunumdur. Bu sunumda öğrenciler, insanoğlunun sahip olduğu bilgiler ile ilgili bir sorunu 10-15 dakika içerisinde sözel ve görsel araçlar kullanarak açıklamaktadır. Dersle ilgili 60 puanlık barem içerisinde bu sunumun payı toplam 20 puandır. 

İkinci çalışma ise 1200-1600 kelimelik bir tezden oluşmaktadır. Bunun, Bilgi Kuramı ile ilgili bir sorunun veya konunun derinlemesine incelenmesini içeren özgün bir çalışma olması gerekmektedir. (Öğrenciler tez konularını IBO tarafından her yıl belirlenen listeden seçmektedirler) Diploma PrograMının ikinci yılının ortalarında teslim edilmesi istenen bu çalışma 60 üzerinden 40 puan değerindedir.

IB TOK özel ders

IB TOK Öğretmenleri

IB TOK Özel Ders programlarımız examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin IB TOK ile 3 puan almalarını sağlamaktır.

IB TOK Özel Ders Alarak Hem Sunum Hem de Essay Bölümünden Tam Puan alın

Tam IB TOK Notu Alarak Hayalinizdeki Okullara Kabul Alın

Ders Süresi:90 Dakika
Ders Türü:Özel Ders ya da Grup Ders
Ders Yeri:Online
Ders Sayısı:Öğrencimizin ihtiyacına göre eğitmenlerimiz tarafından belirlenir
Sabit Ders:Öğrencilerimizin ihiyacına ve talebine göre dilerseniz sabit, dilerseniz ihtiyaç oldukça ders.
Deneme Dersi:Deneme dersi yapmıyoruz fakat, öğrencimiz ilk dersten memnun kalmazsa %100 ücret iadesi yapıyoruz. Memnun kalırsa, yapılan dersi ilk ders olarak sayıyoruz
IA/EE Desteği:Evet

IB TOK Özel Ders Puana Katkısı ve Önemi

Öğrenciler IB Programında her dersten 7 puan alabilmektedir. 6 adet dersten alınacak toplam puan ise maksimum 42 olmaktadır. Bunun dışında Extended Essay olarak adlandırılan yaklaşık 4000 kelimeden oluşan ve konu seçimi serbest bırakılan özgür seçilen kapsamlı bir çalışma sonucu ve Bilgi Kuramı ( Theory of Knowledge ) hakkında yazılacak bir tez sayesinde öğrenciler 42 puana ilave olarak 3 puan daha alabilirler. Böylece IB Diploma Programı ile ulaşılacak maksimum puan 45 olmaktadır. Ayrıca bir öğrencinin IB Diplomasına sahip olabilmesi için \”Yaratıcılık, Bedensel Hareket ve Hizmet\” (Creativity, Action, Service – CAS) etkinliklerinden oluşan 150 saatlik bu programı 2 yıl içinde başarıyla tamamlanması da gerekmektedir.

TOK dersinde bilginin çeşitli biçimlerinin kökeni ve geçerliği incelenir. Öğrenci bu derste bilginin keşfi ve yaratılışına ilişkin kişisel bir bakış açısı geliştirmeyi öğrenir. Bu ders, IB Diploma Programı´na özgü bir derstir ve iki yıllık müfredat programına yayılacak şekilde en az 100 saat çalışılmalıdır.

 

Examiner IB TOK öğretmeni

Ekstra Yardımlarımız

Sunduğumuz IB TOK Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin IB sistemini ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB TOK Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online ders ile yardımcı olmaktayız.

Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

IB TOK Özel Ders Planlamak İçin

19 thoughts on “IB TOK Özel Ders | IB TOK Kursu”

  1. Merhaba Özgür Bey,
   Bizimle WhatsApp hattımızdan ya da telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede planlama için ekip arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

 1. Bora Harmancı

  TOK sunumum ve desteğm için destek aldım ve çok kolay geçti. Tüm desteğiniz için teşekkürler.

 2. Merhaba ben 11. sınıfta okuyorum ve TOK essay için destek almak istiyorum. Sizden destek alabilir miyim?
  Bursa’da olduğum için online ders almak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba Orhan Bey,
   İletişim sayfamızdaki formu doldurarar, WhatsApp hattımızdan yazarak ya da telefon hattımızı arayarak bize ulaşmanızı rica edebilir miyiz? İletişim bilgileriniz olmadığı için sizi şu anda arayamıyoruz.

 3. Sibel Karamaraş

  IB TOK sunumu için ders alabilir miyim? Fiyatlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Özel ders mi yoksa grup ders mi alabilirim?

  1. Merhaba Sibel Hanım, ben TestPrep’ten Ece.
   IB ders fiyatlarımız bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir, WhatsApp ya da telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
   TOK derslerimiz özel ders olarak veriliyor.

  1. Merhaba Mustafa Bey,
   Bilgileri, paylaştığınız eposta adresinize ilettik. Bize whatsapp, e-posta ve telefon üzerinden çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler!

 4. TOK essay için ders almak istiyorum. Bir arkadaşım da sizden destek alıyor. Whatsapp mesajı da gönderdim. Teşekkürler.

 5. Eyüboğlu Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için ders aldırmak istiyorum. İletişim formunu doldurdum. Teşekkürler. DUYGU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top