IB HL Türkçe Ozel Ders | IB HL Türkçe Kursu

ib türkçe özel ders ib türkçe kursuIB Türkçe (IB Turkish A), öğrencilerin farklı tür ve dönemdeki edebi eserleri görebilmelerini ve inceleyebilmelerini sağlamayı amaçlar. Öğrencilerin derin ve detaylı incelemelerde bulunmalarını ve çıkarımlar vasıtasıyla bağlantılar kurmalarını sağlar. Öğrencilerin sözlü ve yazılı dilde ifade kabiliyetlerini geliştirir. Sadece ülkemize özgü bir ders (istisnaları bulunmaktadır) olması sebebiyle, değerlendirilmesinde çok ciddi kriterleri vardır. Bu kriterlerin bilincinde olan olan IB Examiner eğitmenlerimiz sayesinde sınavda puan kaybınızı ortadan kaldırıyoruz. IB Türkçe HL özel ders ve IB Türkçe HL kursu, en verimli şekilde ve tüm okulların müfredatlarını kapsayacak şekilde sunulmaktadır.

IB Türkçe HL Özel Ders Hedefi Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz kazanımların yanında, aşağıda belirtilen maddeler de IB Türkçe hL özel ders sayesinde elde edilebilmektedir.

 • Öğrencilerin eser bağlamını algılamalarını sağlamak.
 • Öğrencilerin farklı kültürel bakış açılarına saygı göstermeleri ve bu bakış açılarının anlamı nasıl meydana getirdiğini algılamalarını sağlamak.
 • Öğrencilerin esere resmi, stil ve estetik açıdan saygı göstermelerini sağlamak.
 • Öğrencilerin yaşam boyu edebiyattan ve dille ilgili çalışmalardan zevk almalarını sağlamak.
 • Öğrencilerde edebi eleştiri tekniklerine dair algılama ve kullanma becerileri kazandırmak.
 • Öğrencilerde bireysel edebi yorumlama becerisi kazandırmak ve bu düşünceleri ispatlamak
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMENİN

AMACI

HANGİ ÖLÇÜM ARACI 

ÖLÇÜM ARACININ KULLANIM ŞEKLİ VE İÇERİĞİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgi sahibi olmak ve algılamak (anlamak )

Paper 1Daha önce hiç görülmemiş bir pasaj üzerinden öğrencilerin okuyucu olarak eserden nasıl bir anlam çıkardıklarını ortaya koydukları bir yazılı sınav çalışmasıdır.
Paper 2Türdeş olan iki eserin öğrenci tarafından nasıl anlaşıldığının ve edebi yapının bu anlamsal yapıya nasıl bir katkı sağladığının irdelendiği bir yazılı sınav çalışmasıdır.
Written assignment (Yazılı kompozisyon )Tek bir eser üzerinden öğrencinin edebi bir yönü ele alarak kültürel boyutu ve katkısı hakkında formal yazısal çalışma yaptığı ölçme türüdür.
 

Bireysel Yorum Sunumu ( ve HL için ayrıca tartışma

çalışması )

Part 2 de incelenen eserlerden birinden alınan pasajın detaylı olarak her açıdan incelenmesini öngören sözel sunum çalışmasıdır.SL öğrencileri sadece bu pasaj üzerinden sözlü sunumlarını gerçekleştirirken, HL öğrencileri bu bölümde mutlaka şiir üzerinden ilgili çalışmayı yapmakla yükümlüdürler.

Ayrıca HL öğrencileri sözlü sunumun ardından Part 2 de incelenen diğer iki esere dair bilgilerini ve algılamaları ortaya koydukları tartışmayı da yapmak durumundadırlar.

 

Bireysel sözlü sunum

Part 4 de incelenen eserlerden birinin veya ikisinin ele alınarak öğrencinin seçtiği herhangi bir açıdan irdelenmesi ve bunu sözlü sunum şeklinde ifade etmesini dair çalışmadır.
Analiz etmek , sentezlemek ve değerlendirmekPaper 1Daha önce hiç görülmemiş bir pasaj üzerinden öğrencilerin yazarın tercihlerini, stilini, dil özelliklerini ve tekniğini dikkate alarak analiz yapmalarını ve yorumlamalarını öngören yazılı sınav çalışmasıdır.
Paper 2Türdeş     olan    en     az    iki     eserin                 öğrenci        tarafından sentezlenmesi, sorgulanan husus ile ilgili olarak öğrencininsahip   olduğu   bilgileri kullanmaları ve  bu   türün nasıl

Neden Test Prep IB Türkçe HL Kursu ve IB Türkçe HL Özel Ders ?

Sunduğumuz IB Türkçe HL Özel Ders desteğimizle öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında ib dershanesi olarak öğrencilerin Türkçe’yi bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Türkçe HL Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. IB Türkçe HL Kursu başarılarını öğrencilerimizden duyabilirsiniz.

0 responses on "IB HL Türkçe Ozel Ders | IB HL Türkçe Kursu"

  Leave a Message

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

  Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

  ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

  ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe