IB MATEMATİK ÖZEL DERS SL (STANDARD LEVEL)

 IB Matematik SL Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Matematik Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB matematik sl özel dersIB Matematik Internal Assesment, araştırmalarla öğrencilerin matematiksel öğrenme bağımsızlığını geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Öğrencilerin çeşitli matematiksel faaliyetlere ve farklı matematiksel fikirlere keşfetmek için yönlendirilmektedir. Bu yönlendirme, aynı zamanda öğrencilerin yazılı sınav zaman kısıtlamaları olmadan çalışma için ve matematiksel hesaplamalar için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Matematik Özel Ders SL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Matematik Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Matematik Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. Buna ilave olarak, sistemin içinden gelen eğitmenlerimiz, matematik exploration ( math expo ) yani IB Matematik Internal Assesment için son derece faydalı bilgiler sağlamaktadır.

IB Diploma Programı, SL ( Standard Level ) Matematik dersinde,dengeli bir yaklaşım ile anlaşılır, tutarlı ve titiz bir şekilde önemli matematiksel kavramlar, ve bu kavramların geliştirilmesi üzerinde durulmaktadır. Öğrenciler çeşitli sorunları çözmek için tüm matematik bilgisini uygulamaya teşvik edilir. Matematik Dersinde her konunun gelişim gerekçesinde ve sonuçlarında kanıt özelliği olmalıdır. Öğrenciler soruların matematiksel formdaki yapısı ve farklı konu alanlarında kavramlar arasındaki bağlantıları çözebilecek şekilde donanımlı olmalıdır. Bunu sağlamak için, öğrenciler diğer öğrenme ortamlarında matematiksel büyümenin devam etmesi için, gerekli becerileri geliştirmeye teşvik edilir.

IB Matematik Özel Ders SL ( High Level ) Dersi Konuları

IB Matematik Özel Ders SL dersi, core matematik konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular SL Matematik eğitimi veren tüm okullarda okutulması gereken konulardır.

KonularÖnerilen Ders Saati

Topic 1

Algebra

30

Topic 2

Functions  and equations

22

Topic 3

Circular  functions  and trigonometry

22

Topic 4

Vectors

24

Topic 5

Statistics and probability

36

Topic 6

Calculus

48

Option syllabus content

Students must study one of the following options.

Topic 7

Statistics and probability

Topic 8

Sets, relations and groups

Topic 9

Calculus

Topic 10

Discrete  mathematics

48

Mathematical exploration

A piece of individual written work that involves investigating an area of  mathematics.

10

IB Matematik Özel Ders SL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB SL Matematik Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment TürüSınav Türü ve Zaman (Saat)Final Not’a Etkisi (%)
External 580
Paper 1 (non-calcu- lator)Section A: Compulsory short-response questions based on the core syllabus. Section B: Compulsory ex- tended-response questions based on the core syllabus.230
Paper 2 (graphical display calculator required)Section A: Compulsory short-response questions based on the core syllabus. Section B: Compulsory ex- tended-response questions based on the core syllabus.230
Paper 3 (graphical display calculator required)Compulsory extended-re- sponse questions based mainly on the syllabus options.120
Internal20
Mathematical explorationThe individual exploration is a piece of written work that involves investigating an area of mathematics.

Sunduğumuz High Standard Matematik Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin matematik dersini bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Matematik Özel Ders SL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Ib Matematik Özel Ders SL derslerimiz süresince öğrencilerin grafik hesap makinesi kullanma becerilerini de geliştirmekteyiz. Genellikle öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılan TI-84 ve TI-Nspire modellerinin tüm kullanım detaylarını öğrencilerimize öğretmekteyiz. Özellikle Matematik Paper 2 sorularının çözümünde zaman kazanmalarından yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

13 thoughts on “IB Matematik Özel Ders SL ( Standard Level )”

 1. Görkem Yeşilada

  İlk dönem başka bir kurumdan destek aldım fakat notlarım neredeyse hiç yükselmedi. Sizden bu tatilde ders alma imkanım bvar mıdır? İlk dönemin tüm konuları biter mi sizce?

 2. Şule Bilir Kotan

  Kızım 2 yıl önce, henüz IB öğrencisi olmadan buradan ders almaya başladı ve IB için mükemmel bir temel oluşturdu. Şimdi IB yıllarında bunun faydasını görüyor ve desteğe ihtiyacı olduğu her zaman TestPrep’ten destek alabiliyoruz. Matematiği kızıma sevdiren öğretmenimize ve TestPrep çalışanlarına kucak dolusu sevgiler.

 3. Semih Ertan Halebak

  İzmir’de IB okulunda okuyan kızım için IB’nin ilk senesindeki eksiklerini kapatmak adına ders aldırmak istiyorum. IB sınavlarından önce ders alabilir miyiz? İzmir’de ikamet ettiğimiz için sadece online IB dersleri alabiliriz. IB Matematik dersinin yanında IB Kimya Higher Level dersi de alabilir miyiz?

  1. Merhaba Semih Ertan Bey, ben TestPrep’ten Ece.
   Tabi, öğretmenlerimizin uygunluklularına göre en kısa sürede ders planlayabiliriz. Tüm IB derslerimiz sadece online olarak yapılıyor. Tüm IB derslerinde, öğretmenlerimizin uygunluğu doğrultusunda ders alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir, WhatsApp ya da telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 4. Kurs fiyatlarınızı öğrenebilir miyim? Sınav öncesinde ders alma imkanımız var mı? IB özel ders mi yoksa grup ders mi veriliyor?

  1. Merhaba Ahmet Bey, ben TestPrep’ten Ece.
   Ders fiyatlarımız hakkında bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir, WhatsApp ya da telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Mayıs ve Kasım IB sınavları için hem özel ders hem grup ders (revision) veriyoruz. Eğer okul dönemi için ders almak isterseniz sadece özel ders veriyoruz.

 5. Eyüboğlu 12. sınıfta okuyan oğlum için Mayıs sınavına yönelik hazırlık dersleri aldırmak istiyorum. Standard seviye matematik alıyor. Program hakkında bilgi alabilir miyim?

 6. Hala kontenjanınız varsa İzmir Amerikan Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için özel ders aldırmak istiyorum. Geçen hafta matematik derslerinde 3 kişilik yer olduğu bilgisi verilmişti.

 7. Yağmur Sude Evci

  Kasım IB sınavı için yoğun ders almak istiyorum. Okul online olduğu için gün içinde de müsaitim. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

 8. Sizin sayenizde retake yaptığım sınavda 2 puandan 4 puana yükseldim. Bana her zaman sabırla yaklaşan hocama çok teşekkür ederim. Uyuşuk olduğumdan 1 sene sonra ancak yazabildim 🙂 Ama sonuçta yazdım 🙂

 9. IB matematik dersini herkes anlatamazmış. Bunu ders aldığım başka yerden sonra buraya gelince öğrendim. Sizinle çalışmaya başladıktan sonra okulda verilen soruları da çözebilmeye başladım. Müfredattan haberi olmayan diğer yerler ile çalıştıktan sonra anladım ki herkes IB Math dersi vermemeli. Desteğiniz için çok teşekkürler. Sizinle çalışmaya önümüzdeki dönem de devam edeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top