IB Matematik HL Özel Ders | IB Matematik AA & AI HL Kursu

IB Matematik HL özel ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Matematik Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB Matematik HL Özel Ders Programlarımızla Zorlu Dersi Kolayca Geçin

IB Diploma Programı, HL ( High Level ) Matematik dersinde,dengeli bir yaklaşım ile anlaşılır, tutarlı ve titiz bir şekilde önemli matematiksel kavramlar, ve bu kavramların geliştirilmesi üzerinde durulmaktadır. Öğrenciler çeşitli sorunları çözmek için tüm matematik bilgisini uygulamaya teşvik edilir. Matematik Dersinde her konunun gelişim gerekçesinde ve sonuçlarında kanıt özelliği olmalıdır. Öğrenciler soruların matematiksel formdaki yapısı ve farklı konu alanlarında kavramlar arasındaki bağlantıları çözebilecek şekilde donanımlı olmalıdır. Bunu sağlamak için, öğrenciler diğer öğrenme ortamlarında matematiksel büyümenin devam etmesi için, gerekli becerileri geliştirmeye teşvik edilir. IB Matematik Internal Assesment, araştırmalarla öğrencilerin matematiksel öğrenme bağımsızlığını geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Öğrencilerin çeşitli matematiksel faaliyetlere ve farklı matematiksel fikirlere keşfetmek için yönlendirilirmektedir. Bu yönlendirme, aynı zamanda öğrencilerin yazılı sınav zaman kısıtlamaları olmadan çalışma için ve matematiksel hesaplamalar için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Matematik HL Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Matematik Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır.

ib matematih HL özel ders

IB Matematik Öğretmenleri

IB öğretmenlerinin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır.

IB Math Expo Dersleri

Sistemin içinden gelen öğretmenlerimiz, Matematik exploration (Math expo) yani IB Matematik Internal Assesment için son derece faydalı bilgiler sağlamaktadır.

IB Matematik HL Özel Ders Alarak Tüm Past Paper Sorularını Çöz

Yüksek IB Matematik HL Notu Alarak Hayalinizdeki Okullara Kabul Alın

Ders Süresi:90 Dakika
Ders Türü:Özel Ders ya da Grup Ders
Ders Yeri:Online
Ders Sayısı:Öğrencimizin ihtiyacına göre eğitmenlerimiz tarafından belirlenir
Sabit Ders:Öğrencilerimizin ihiyacına ve talebine göre dilerseniz sabit, dilerseniz ihtiyaç oldukça ders.
Deneme Dersi:Deneme dersi yapmıyoruz fakat, öğrencimiz ilk dersten memnun kalmazsa %100 ücret iadesi yapıyoruz. Memnun kalırsa, yapılan dersi ilk ders olarak sayıyoruz
IA/EE Desteği:Evet

IB Matematik AI & IB Matematik AA Özel Ders

IB Matematik HL Özel Ders, core matematik konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. AI ve AA dersleri, IB’nin uyguladığı yeni matematik dersleridir. AI (Applications and Interpretations) SL, üniversitede lisans derecesi (Hukuk, Tarih, Modern diller) okumak isteyen öğrencilere yöneliktir. HL’deki Math AI, Math AI SL’in bir uzantısıdır ve biraz daha derinlemesine konulara eğilir. Cambridge gibi üniversitelerde fen bölümünde okumak isteyen öğrenciler, AI dersine katılmamalıdır. Onlar için uygun olan IB Math AA’dır. 

AA (Analysis and approaches) SL, Kimya, Ekonomi, biyoloji, vb. bölümlerde okumak isteyen öğrenciler için uygun olacaktır. HL’de AA, üniversitede Matematik veya mühendislik okumak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Tüm IB HL derslerimiz IB Matematik Öğretmenleri ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Matematik HL Özel Ders almak isteyen öğrencilerimize ise online IB Matematik HL özel ders ile yardımcı olmaktayız.

IB matematik HL AA IB matematik HL AI özel ders

Ekstra Yardımlarımız

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB HL Matematik Notu verilir. Sunduğumuz High Level Matematik Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin matematik dersini bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. 

Hesap Makinesi Kullanımı

IB Matematik AA ve AI HL Özel Derslerimiz süresince öğrencilerin grafik hesap makinesi kullanma becerilerini de geliştirmekteyiz. Genellikle öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılan TI-84 ve TI-Nspire modellerinin tüm kullanım detaylarını öğrencilerimize öğretmekteyiz. Özellikle Matematik Paper 2 sorularının çözümünde zaman kazanmalarından yardımcı olmaktayız.

Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

IB Matematik Özel Ders Planlamak İçin

14 thoughts on “IB Matematik HL Özel Ders | IB Matematik AA & AI HL Kursu”

 1. Eyüboğlu Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için ders aldırmak istiyorum. Bu sene IB’nin ilk senesinde ve ilk dönem sonunda notları biraz düşük geldi. Hem ilk dönemin bir genel tekrarını yapmak hem de ikinci dönemde okulun önünde gitmek için destek arıyoruz.

 2. Denisa Amministrazione

  My daughters 17 and 18 years old are attending TestPrep online classes since we relocated to Istanbul. Very good institute, highly recommended. Excellent for foreigners with English as a second language (additional English support is available). Every year thet are improving a lot in terms of leaning process and environment. Great teachers involved and focused… Big thanks to principal Mr. Baris and all teachers who are great support for our kids. We definitely recommend TestPrep!

 3. Merhaba ben ZEYNEP EZGİ. IB mayıs 2022 sınavına hazırlanıyorum ve matematik HL’den review dersleri almak istiyorum. İstanbul dışında olduğum için online olarak ders almak istiyorum ve gördüğüm kadarıyla siz de online ders veriyorsunuz. Kısa bir bilgilendirme rica edebilir miyim?

  1. Merhaba Zeynep Hanım,
   Tabi online olarak özel ders ile yardımcı oluyoruz. Tüm kadromuz IB öğretmenlerinden oluşuyor.
   Diğer tüm bilgileri paylaştığınız eposta adresinize gönderdik. Bize whatsapp, e-posta ve telefon üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler!

 4. Merhaba, Bursada yaşıyorum ve HL Matematik alıyorum. Herhangi bir ücret karşılığında Exploration yazan birisi var mıdır acaba?

 5. Merhaba ben NAİL. IB kurs ücretlerini öğrenebilir miyim? Sadece ofisinizde mi veriyorsunuz? İstanbul dışına ders veriyor musunuz?

 6. IB predicted grade lerimin 38 gelmesinde en büyük payı olan sizsiniz. Sadece okulumun verdiği ile kalsaydım belki 30 alırdım. İstediğim okullara kabul almamda bukadar kilit bir rolünüz var. Teşekkür ederim.

 7. Tabiki tüm konularda ama özellikle Option için gerçekten verimli dersler aldım. Düzenli olarak her hafta ders alınca notlarım 90 üzerine çıktı. Çok teşekkür ederim hocam. Ağustostan itibaren devam edeceğim.

 8. IB matematik hl e yeni geçtim. Okuldan istediğim desteği göremeyince internetten burayı buldum ve ders almaya başladım. 1 derste çoğu konuyu toparladık ve düzenli ders almaya başladım. Ben memnunum tavsiye ederim.

  1. Desteğiniz için çok teşekkürler Hocam, sayenizde HL derslerimden 7 7 6 aldım. Matematik tabiki 7 🙂
   İyi ki TestPrep var!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top