IB BİYOLOJİ SL ÖZEL DERS | IB SL BİYOLOJİ KURSU

 IB Biyoloji SL Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Biyoloji Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB Biyoloji SL özel dersIB Biyoloji SL (standard level) Özel Ders programlarımız examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin ib biyoloji hl sınavından 7 almalarını sağlamaktır. IB Diploma Programı biyoloji öğrencileri, bilim adamlarının nasıl birbirleriyle çalıştığının ve iletişim kurduğunun farkında olarak bu dersleri almayı sürdürürler. Bilimsel yöntem formları çok çeşitli olabileceği için, ib biyoloji öğrencileri okullarda yapılan deneysel çalışma sayesinde pratik bir yaklaşım da kazanmaktadır.

Ders Süresi:90 Dakika
Ders Türü:Özel Ders ya da Grup Ders
Ders Yeri:Online
Ders Sayısı:Öğrencimizin ihtiyacına göre eğitmenlerimiz tarafından belirlenir
Sabit Ders:Öğrencilerimizin ihiyacına ve talebine göre dilerseniz sabit, dilerseniz ihtiyaç oldukça ders.
Deneme Dersi:Deneme dersi yapmıyoruz fakat, öğrencimiz ilk dersten memnun kalmazsa %100 ücret iadesi yapıyoruz. Memnun kalırsa, yapılan dersi ilk ders olarak sayıyoruz
IA/EE Desteği:Evet

Biyoloji bir yaşam çalışmasıdır. Türlerinin geniş çeşitliliği, biyolojiyi  büyülenmenin sonsuz bir kaynağı ve önemli bir meydan okuması yapar. Biyologlar makrodan mikroya kadar her düzeyde yaşayan dünyayı anlama girişiminde bir çok farklı yaklaşımlar ve teknikler kullanırlar. IB Biyoloji Özel Ders SL programlarımızda, öğrencilerin bu gerekliliğin farkına varmalarını ve biyolojiyi ezberleyerek değil doğanın kendisi olarak anlamalarını sağlamaktayız.

Biyoloji hala genç bir bilim dalıdır ve  kendisinden 21. yüzyıl boyunca büyük ilerleme beklenmektedir. Bu ilerleme insan nüfusu ve çevre üzerinde artan basıncı dengelemek için de çok önemlidir.

Öğretmenlerimiz IB Biyoloji Özel Ders SL öğrencilerine çeşitli beceriler kazanmalarında yardımcı olmaktadır. Bu beceriler :

 • Tasarım araştırmaları
 • Sonuçların analizi
 • Veri toplama
 • Manipülatif becerilerini geliştirme
 • Meslektaşları ile işbirliği

IB müfredatında yer alan çeşitli konular, öğrencilerin en verimli şekilde yardımcı olacak şekilde projeksiyonlar ile güçlendirilmektedir. Öğrencilerin görsel hafızalarına hitap eden bu yöntem ile amacımız, öğrencilerin ezber yükünü olabildiğince hafifletmektir.

IB Biyoloji SL (Standard Level) Özel Ders Konuları

Aşağıda Core Biyoloji konuları ve buna ek olan SL Biyoloji konuları listelenmiştir.

 • Cell biology
 • Molecular biology
 • Genetics
 • Ecology
 • Evolution and biodiversity
 • Human physiology

Ayrıca 4 konudan oluşan Option konularından da 1 tanesi seçilmelidir

 1. Neurobiology and behaviour
 2. Biotechnology and bioinformatics
 3. Ecology and conservation
 4. Human physiology

Sunduğumuz IB Biyoloji SL Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin biyolojiyi ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Biyoloji Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise onlineib biyoloji dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

11 thoughts on “IB Biyoloji SL Özel Ders | IB SL Biyoloji Kursu”

 1. Arzu Selin Boyabat

  İstanbul’daki en iyi uluslararası hazırlık kursu .. aslında tek GERÇEK hazırlık kursu. Konuya bu kadar hakim öğretmenleri ve kaliteli online eğitim platformuyla benim beğenimi oldukça kazandı. Gerek kimya gerekse de biyoloji dersleri için aynısını söyleyebilirim.

 2. Eyüboğlu Lisesinde 11. sınıfta okuyan oğlum için hızlandırılmış ara tatil kursu ve sonrasında okulla birlikte düzenli IB Biyoloji Standart Seviye ders arayışımız var. Bilgilendirme rica ediyorum.

  1. Merhaba Yavuz Bey,
   Tabi, bizimle WhatsApp hattımızdan ya da telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede planlama için ekip arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
   Bahsettiğiniz konuda destek olabiliriz.

 3. Sizin sayenizde ilk dönemi 96/100 ortalama ile kapattım Hocam. Baştan sona tüm desteğiniz için teşekkürler. 5 Şubatta görüşmek üzere, ben biraz Playstatio arası vereceğim :))

 4. Merhaba ben Elif. Size Ankara’dan yazıyorum. IB kurs ve özel ders ücretlerini öğrenebilir miyim? Sadece ofisinizde mi veriyorsunuz? Ankara’daki öğrencilere ders veriyor musunuz?

 5. Ezber diye gördüğüm biyolojiyi bana ezberletmeden anlattığınız içim çok teşekkür ederim. Benim içim çok başarılı bir dönemdi. Sizi diğer arkadaşlarıma da tavsiye edeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top