IB KİMYA SL/STANDARD LEVEL ÖZEL DERS

 IB Kimya SL Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Kimya Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB kimya sl özel dersIB Kimya SL/Standard Level Özel Dersprogramlarımız deneysel, bilimsel, pratik araştırma becerileri edinme ile akademik çalışmayı birleştirmektedir . Kimyasal ilkeler içinde yaşadığımız fiziksel ortamı ve tüm biyolojik sistemleri barındırmaktadır. IB Kimya SL/Standard Level Özel Ders genellikle tıp, biyoloji, çevre bilimi gibi birçok üniversite bölümü için bir ön koşuldur. Tüm öğrenciler tarafından, hem okulda hem de birbirini tamamlayan geniş bilimsel topluluklarda SL kimya dersinin önemi büyüktür. IB Diploma programı (IBDP) öğrencilere pratik becerileri geniş bir yelpazede geliştirmek ve tesis etmek için Matematiğin yanında kimyayı da kullanır. Aynı zamanda bu program öğrencilerin kişiler arası iletişimi için gerekli olan bilgi teknolojisi becerilerini, 21. yüzyıl teknolojilerini kullanarak geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Kimya Özel Ders SL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Kimya Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Kimya Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır.

Test Prep IB Kimya SL/Standard Level Özel Ders Şeması

Ders Süresi:90 Dakika
Ders Türü:Özel Ders ya da Grup Ders
Ders Yeri:Online
Ders Sayısı:Öğrencimizin ihtiyacına göre eğitmenlerimiz tarafından belirlenir
Sabit Ders:Öğrencilerimizin ihiyacına ve talebine göre dilerseniz sabit, dilerseniz ihtiyaç oldukça ders.
Deneme Dersi:Deneme dersi yapmıyoruz fakat, öğrencimiz ilk dersten memnun kalmazsa %100 ücret iadesi yapıyoruz. Memnun kalırsa, yapılan dersi ilk ders olarak sayıyoruz
IA/EE Desteği:Evet

IB Kimya SL/Standard Level Özel Ders Konuları

IB Kimya SL dersi, sadece  11 adet core kimya konularını içermektedir. Bu konular:

 1. Stoichiometric relationships
 2. Atomic structure
 3. Periodicity
 4. Chemical bonding and structure
 5. Energetics/thermochemistry
 6. Chemical kinetics
 7. Equilibrium
 8. Acids and bases
 9. Redox processes
 10. Organic  chemistry
 11. Measurement  and  data processing

Buna ilave olarak SL öğrencileri 4 tane konudan 1 tane OPTION seçer:

 1. Materials
 2. Biochemistry
 3. Energy
 4. Medicinal chemistry

Öğrencilerin eğitimine katkıda bulunan diğer başlıklar da şu şekildedir:

 • Prescribed and other practical activities, Individual investigation ve Group 4 project.

IB Kimya SL/Standard Level Özel Ders İçeriği

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB SL Kimya Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Öğrencilerimizde okul ve sınavda karşılarına çıkacak tüm Paper 1, Paper 2, Paper 3 ve Internal Assessment desteğini sunuyoruz. Sunduğumuz IB Kimya Özel Ders SL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin kimyayı bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Kimya SL Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online kimya sl dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

12 thoughts on “IB Kimya SL/Standard Level Özel Ders”

 1. As a current student this institute is outstanding, the teachers are kind and cool.
  This is an international institute so you can speak English to teachers or friends. I attended the IB Chemistry SL classes and the tutor was so knowledgeable and fun!

 2. 11. sınıftaki kızım için sömestr tatilinde ilk dönemi tekrar etmesini sağlayacak IB kursu arıyorum. Hafta içi sabah saatlerinde her gün ders almak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba Onat Bey,
   Tabi, biizmle WhatsApp hattımızdan ya da telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. en kısa sürede planlama için ekip arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

 3. IB Kimya özel ders için bilgi almak istiyorum. Ankara’da IB okuyan kızım için sınav öncesinde destek aldırmak istiyorum. Ne yapmamız gerekiyor? IB öğretmenleri hakkında bilgi alabilir miyim?

  1. Merhaba Haluk Bey, ben TestPrep’ten Murat.
   Tabi, öğretmenlerimizin uygunluklularına göre hafta içi ya da hafta sonu IB özel ders programlayabiliyoruz. Tüm IB derslerimiz sadece online olarak yapılıyor. Dilerseniz en kısa sürede online ders planlayabiliriz. Daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir, WhatsApp ya da telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 4. Barış hoca kimya konusunda gerçekten farklıymış. İlk dersten itibaren bunu çok rahat anlayabiliyorsunuz. Sayenizde artık kimyayı seviyorum hocam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top