IB İNGİLİZCE ÖZEL DERS SL (STANDARD LEVEL)

 IB İngilizce SL Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB İngilizce Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

IB ingilizce SL özel dersIB Diploma Programı İngilizce A: Literature SL, tabii teknikleri, edebi eleştiri ve yeteneği teşvik  ederek bağımsız edebi kararlar oluşturmak için anlayış geliştirir . Literature A: dersini başarıyla tamamlayan öğrenciler metinlerin bir dizi ve bir anlayış bilgisi olduğunu anlamakla beraber kültürel bakış açıları da kazanırlar. Ayrıca gelişmiş analiz etme becerileri ve argümanları destekleme yeteneği ile de yazılı bir yetenek kazanırlar. Bu dersi alan öğrenciler üniversite derslerinde de özellikle edebiyat, felsefe, dil ve hukuk gibi geniş bir yelpazede bulunan alanlarda  başarılı olacaklardır.  IB Ingilizce Özel Ders SL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Ingilizce Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB İngilizce Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. Buna ilave olarak, sistemin içinden gelen eğitmenlerimiz, IB İngilizce Internal Assesment için son derece faydalı bilgiler sağlamaktadır.

Çalışılan metinler belirli bir literatürden seçilir. Bunlar çeviri listesi (PLT) ve yazarların listesi (PLA) olarak adlandırılır. PLT listesi geniş kapsamlı bir listedir ve dillerinin çeşitli çeviri bilimleri üzerine çalışır. PLA listeleri kontrol dilinden olan yazarlar ile oluşturulmuştur. Listede yazarlar 16 – 19 yaş arası öğrenciler için uygundur. Akademik bir dil ile kurulan deneyimli bağlam, tüm grup 1 ders öğrenciler için uygundur. Aynı zamanda öğrencilerin değişik dil kökenine sahip olduğu da önemli ölçüde kabul edilmektedir. Bir öğrencinin sahip olduğu dil kökeni, başka bir öğrenci için hedef dil olabileceği gibi, onun sahip olduğu yetkin dil de olabilmektedir. Grup 1 derslerde öğrenciler, çeşitli amaçlar için dili kullanarak, yetenekleri açısından önemli bir gelişme gösterecektir.

IB Ingilizce Özel Ders SL ( Standard Level ) Dersi Konuları

IB İngilizce SL dersi için aşağıda belirtilen konular SL İngilizce eğitimi veren tüm okullarda okutulması gereken konulardır.

KonularÖnerilen Ders Saati
Works in translation

Study of three works.

All works are chosen from the titles in the prescribed literature in translation list.

65
Detailed study

Study of three works.

All works are chosen from the prescribed list of authors for the language being studied, each from a different genre.

65
Literary genres

Study of four works.

All works are chosen from the prescribed list of authors for the language being studied, chosen from the same genre.

65
Options

Study of three works.

Works are freely chosen in any combination.

45
Toplam Ders Saati240

IB Ingilizce Özel Ders SL FINAL NOT HESAPLAMA TABLOSU

Lise eğitimi boyunca ve lise eğitiminin sonunda uygulanan sınavlar ile öğrencilere son bir IB SL İngilizce Notu verilir. Bu tüm derslerde uygulanan bir prosedürdür. Bu puanın hesaplanma şekli ve bu puana etki eden faktörler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Assesment TürüSınav TürüZaman (Saat)Final Not’a Etkisi (%)
External

        

 

70
Paper 1Literary commentary and analysis of one unseen text220
Paper 2Essay on at least two works studied225
Written TaskReflective statement and literary essay on one work studied 25
Internal 30
Oral workFormal oral commentary and interview 15
 Individual oral presentation 15

Sunduğumuz IB Ingilizce Özel Ders SL Standard Level desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ingilizce dersini bir bilim olarak algılamalarını ve en etkili öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Ingilizce Özel Ders SL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. IB Langlit SL dersleri öğrencilerin disiplinli derse katılmalarını amaçlamaktadır. Tüm IB Language and Literature A derslerimiz en kısa sürede en verimli ders alınmasını hedeflemektedir.  Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 thoughts on “IB Ingilizce Özel Ders SL ( Standard Level )”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top