ib titc özel ders“20. Yüzyıl’da Türkiye”, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) kapsamında yer alan ve TITC olarak bilinen bir derstir. Tarih, coğrafya ve sosyoloji gibi birçok sosyal bilimi bünyesinde bulunduran bu kapsamlı ders, “20. yüzyılda Türkiye’nin siyasi, sosyal ve kültürel yapısını anlayabilmek için tarih, coğrafya ve sosyoloji disiplinlerine ait temel bilgi birikimlerini oluşturmayı hedefler.” Examiner IB TITC eğitmenlerimizle sürdürdüğümüz 20. Yüzyıl’da Türkiye özel dersi toplamda 6 ana başlıktan oluşur.
Bu başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. 20. Yüzyıl Doğarken Türkiye
 2. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu (1923-1945)
 3. Dünya Savaşları Arasındaki Küresel Değişimler ve Türkiye Üzerindeki Etkileri (1918-1939)
 4. II. Dünya Savaşı ve Baskı Altındaki Türkiye
 5. Yeniden Yapılanma, Demokrasi, Türkiye ve Bölgedeki Gelişmeler (1945-1985)
 6. Küreselleşmenin Etkileri ve Avrupa ile Diyalog (1985-2000)

İki yıllık ders programı içerisinde tamamlanması gereken bu ders, 1500-2000 kelimelik bir araştırma tezi ve Paper 1 ile Paper 2 olarak adlandırılan iki sınavdan oluşur. Araştırma tezi, toplan IB puanınızın yüzde 40’ını oluştururken geriye kalan paper 1 ve paper 2 de IB puanınıza yüzde 30’luk katkıda bulunur.

Test Prep IB TITC Özel Ders Şeması

Ders Süresi:90 Dakika
Ders Türü:Özel Ders ya da Grup Ders
Ders Yeri:Online
Ders Sayısı:Öğrencimizin ihtiyacına göre eğitmenlerimiz tarafından belirlenir
Sabit Ders:Öğrencilerimizin ihiyacına ve talebine göre dilerseniz sabit, dilerseniz ihtiyaç oldukça ders.
Deneme Dersi:Deneme dersi yapmıyoruz fakat, öğrencimiz ilk dersten memnun kalmazsa %100 ücret iadesi yapıyoruz. Memnun kalırsa, yapılan dersi ilk ders olarak sayıyoruz
IA/EE Desteği:Evet

IB TITC Özel Ders İçeriği

20. Yüzyıl Doğarken Türkiye, I. Dünya Savaşı ve Modern Türkiye’nin kuruluşu ile ilgili gelişmelerin siyasi nedenleri tarih dersi içerisinde verilir. I.Dünya Savaşı’nın çıkış nedenleri içerisinde yer alan ekonomik yarış, pazar arayışları ve savaş sonrasında değişen ülke sınırları coğrafya dersi içerisinde incelenir. Aynı zamanda I.Dünya Savaşı’nın sonunda ortaya çıkan gelişmelerin topluma olan etkileri sosyoloji dersi içerisinde ele alınır. Bu program Osmanlı Devleti tarihi ile başlar. Daha sonra batılılaşma hareketleri, I. Dünya Savaşı ve Milli Mücadele yılları ele alınır. Modern Türkiye’nin kurulması aşamasında gerçekleşen Atatürk İnkılâpları ile devam eder.

Sunduğumuz IB TITC Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ib sistemini ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB TITC Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online IB dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  6 Yorum

 1. İlker Yazıcı
  18 Ekim 2020

  TITC ve TOK ders ücretlerini öğrenebilir miyim?

 2. Bade
  14 Eylül 2020

  Gerçekten çok başarılı öğretmenlerle ilerleyen kurumsunuz. Size sonsuz başarılar ve mutluluklar. Eğitimde sizin gibi firmalar oldukça her zaman ışık vardır.

 3. Zeynep Bilen
  14 Eylül 2020

  Merhaba ben Ankara’da okuyorum ve kurs ücretlerini öğrenmek istiyorum? Online dersleriniz var mı? Bilgi için eposta gönderebilirseniz çok daha hızlı görmüş olurum. teşekkürler.

 4. Selim
  2 Eylül 2020

  TITC SL özel ders için bilgi rica edebilir miyim?

 5. Ahmet
  23 Mayıs 2020

  TITC sınavına giremedim Covid-19 iyi mi oldu kötü mü bilemedim:) 7 predicted grade için teşekkür ederim, sizin destek ve tüyolarınız olmadan hayatta alamazdım:)