IB TITC ÖZEL DERS | IB TÜRKİYE TARİHİ ÖZEL DERS

 IB TITC Özel Ders programlarımız alanında tecrübe sahibi IB TITC Öğretmenleri ile sunulmaktadır.

“20. Yüzyıl’da Türkiye”, Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) kapsamında yer alan ve TITC olarak bilinen bir derstir. Tarih, coğrafya ve sosyoloji gibi birçok sosyal bilimi bünyesinde bulunduran bu kapsamlı ders, “20. yüzyılda Türkiye’nin siyasi, sosyal ve kültürel yapısını anlayabilmek için tarih, coğrafya ve sosyoloji disiplinlerine ait temel bilgi birikimlerini oluşturmayı hedefler.\” Examiner IB TITC eğitmenlerimizle sürdürdüğümüz 20. Yüzyıl’da Türkiye özel dersi toplamda 6 ana başlıktan oluşur.
Bu başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. 20. Yüzyıl Doğarken Türkiye
 2. Türkiye Cumhuriyeti\’nin Kuruluşu (1923-1945)
 3. Dünya Savaşları Arasındaki Küresel Değişimler ve Türkiye Üzerindeki Etkileri (1918-1939)
 4. II. Dünya Savaşı ve Baskı Altındaki Türkiye
 5. Yeniden Yapılanma, Demokrasi, Türkiye ve Bölgedeki Gelişmeler (1945-1985)
 6. Küreselleşmenin Etkileri ve Avrupa ile Diyalog (1985-2000)

İki yıllık ders programı içerisinde tamamlanması gereken bu ders, 1500-2000 kelimelik bir araştırma tezi ve Paper 1 ile Paper 2 olarak adlandırılan iki sınavdan oluşur. Araştırma tezi, toplan IB puanınızın yüzde 40’ını oluştururken geriye kalan paper 1 ve paper 2 de IB puanınıza yüzde 30\’luk katkıda bulunur.

IB TITC Özel Ders İçeriği

20. Yüzyıl Doğarken Türkiye, I. Dünya Savaşı ve Modern Türkiye’nin kuruluşu ile ilgili gelişmelerin siyasi nedenleri tarih dersi içerisinde verilir. I.Dünya Savaşı’nın çıkış nedenleri içerisinde yer alan ekonomik yarış, pazar arayışları ve savaş sonrasında değişen ülke sınırları coğrafya dersi içerisinde incelenir. Aynı zamanda I.Dünya Savaşı’nın sonunda ortaya çıkan gelişmelerin topluma olan etkileri sosyoloji dersi içerisinde ele alınır. Bu program Osmanlı Devleti tarihi ile başlar. Daha sonra batılılaşma hareketleri, I. Dünya Savaşı ve Milli Mücadele yılları ele alınır. Modern Türkiye’nin kurulması aşamasında gerçekleşen Atatürk İnkılâpları ile devam eder.

Sunduğumuz IB TITC Özel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ib sistemini ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB TITC Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online IB dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

12 thoughts on “IB TITC Özel Ders | IB TITC Kursu”

 1. Sevilay Pirli

  TestPrep’in IB TITC derslerine katılmak, özellikle hocam ile çalışmak, benim için gerçekten muhteşem bir özel ders deneyimi oldu. Hocam, tarih konularını öğrencinin anlayabileceği bir dilde açıklamayı gerçekten çok iyi biliyor. Onun rehberliği ve öğretme tarzı sayesinde, IB TITC konularını daha iyi anlamaya ve yorum yapma yeteneğimi geliştirmeye başladım. Sadece soruları ezberlemek yerine, onlara yaklaşımımı değiştirip daha analitik bir düşünce tarzı benimsemeyi öğrendim.

  Hocam, dersler sırasında beni motive etti ve her zaman daha fazla bilgi edinmeme teşvik etti. Onun sabrı, anlayışı ve derin bilgisi, gerçekten olağanüstü bir öğretmen olduğunu kanıtlıyor. Bu sayede, IB TITC sınav notumda belirgin bir artış yaşadım. TestPrep’i 20. yüzyıl Türkiye tarihi konusunda yardıma ihtiyacı olan herkese içtenlikle tavsiye ederim.

  Özetle, TestPrep’in sunduğu geniş kaynaklar ve profesyonel kadro, IB TITC sınavına hazırlık sürecini çok daha etkili ve verimli hale getirdi. Hocamın rehberliği altında çalışmak, sınavda başarılı olmamı sağlayan kritik bir faktör oldu. Bu rehberlik sayesinde, herhangi bir IB sınavından başarı elde etmenin mümkün olduğunu kesinlikle gördüm.

 2. Mustafa Kızılgüneş

  TITC Mayıs sınavı için grup dersiniz var mı? Yoksa özel ders alabilir miyim? Dersleri hafta sonu alma şansım var mıdır?

  1. Merhaba Mustafa Bey,
   TITC dersleri için sadece özel ders ile destek olabiliyoruz.
   Bize WhatsApp hazttımızdan ayzabilir misiniz? Ender Bey öğretmenlerimizin uygunluğu konusunda daha net bir şekilde bilgi verecektir.

 3. Pınar Dedeoğlu

  TITC IA’im için destek almakistiyorum. Yazımımı tamamladım ama bir öğretmen ile üzerinden geçmek istiyorum. Ders almam mümkün müdür?

 4. Gerçekten çok başarılı öğretmenlerle ilerleyen kurumsunuz. Size sonsuz başarılar ve mutluluklar. Eğitimde sizin gibi firmalar oldukça her zaman ışık vardır.

 5. Merhaba ben Ankara’da okuyorum ve kurs ücretlerini öğrenmek istiyorum? Online dersleriniz var mı? Bilgi için eposta gönderebilirseniz çok daha hızlı görmüş olurum. teşekkürler.

 6. TITC sınavına giremedim Covid-19 iyi mi oldu kötü mü bilemedim:) 7 predicted grade için teşekkür ederim, sizin destek ve tüyolarınız olmadan hayatta alamazdım:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top