IB Calculator Hesap Makinesi Kullanımı ( TI – Texas Instruments )

Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı (DP) \’ndeki tüm öğrencilerin bir veya daha fazla ders için bir hesap makinesine ihtiyaçları olacaktır. Her DP konu grubunun OCC\’nin ( Online Curriculum Centre ) kendi bölümü vardır. Farklı konularda IB Calculator kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için, lütfen OCC\’nin IB Calculator bölümünü veya ilgili konu bölümünü ziyaret edin. Mayıs 2014\’ten itibaren matematik sınavlarında istatistik tablolarına izin verilmemektedir; bunun yerine adayların GDC\’lerinde istatistiksel özellikleri kullanması gerekmektedir.

Bu yazı, \”IB Diploma Programı incelemelerinin yapılması\” belgesinin hesap makinesi bölümüyle ve Online Müfredat Merkezi\’nde bulunan diğer bilgilerle birlikte okunmalıdır. IB sınavlarında ve yasak olanlarda kullanılması tavsiye edilen hesap makinesine örnekler sunar. Bu liste gerekirse güncellenecektir. Bunların kesin listeler olmadığı ve öğretmenlerin \”IB Diploma Programı incelemelerinin yürütülmesi\” belgesindeki bilgilere karşı diğer modelleri kontrol etmeleri gerektiğini belirtmek gerekir. Okullar, sınavlarda kullanılan tüm IB Calculator düzenlemelere uygun olmasını sağlamalıdır.

İzin Verilen ve Tavsiye Edilen IB Calculator Listesi

Aşağıdaki modeller, matematik konuları için minimum gereksinimleri karşılamakta ve diğer modellerde bulunmayan güncel ve zaman kazandıran işlevlere sahiptir.

Texas Instruments IB Calculator

TI 84 Plus silver edition TI 84 Plus CE TI 84 Plus TI 84 Plus CE-T TI 84 Plus C silver edition TI 83 Plus silver edition TI Nspire (non-CAS), with 84 faceplate TI 83 Plus TI Nspire (non-CAS) versions 1.3 or higher updated to the latest operating system in “Press to Test” mode, with the correct features blocked (see list below)

Casio IB Calculator

FX 9750 G Plus or GII Graph 35 Plus CFX 9850 Plus Graph 65 Plus FX 1.0 Plus Graph 85 series CFX 9950 Plus FX 9860 series – with operating system 02.02 (02.03 for the FX 9860 GII S) or below** Graph 75 – with operating system 02.02 or below** CG series – FXCG10/20 – with operating system 01.04 or below**

Hewlett Packard

HP Prime updated to the latest operating system in “Exam Mode”, with the correct features blocked (see list below)

İzin Verilmeyen  IB Calculator Listesi

Texas Instruments

TI Voyage 200 (all versions) TI 89 (all versions)
TI 92 (all versions) TI Nspire CAS (all versions)
TI Nspire (non-CAS) version 1.1 or version 1.2 or any other version not updated
to the latest operating system
Casio

Classpad 300 Graph 100
FX 2.0 (all versions) FX 9970 (all versions)
FX 9860 series – with operating system 02.04 or above**
Graph 75 – with operating system 02.04 or above**
CG series – FXCG10/20 – with operating system 02.00 or above**
Hewlett Packard

HP 38-95 (all versions)

Casio, GDC\’lerinin bir bölümünde işletim sistemini güncelledi. Yeni işletim sistemi, IB incelemelerine izin veremediğimiz işlevleri içeriyor. Bir hesap makinesinin yüklü bir yasak işletim sistemi varsa, lütfen bölgenizdeki / ülkenizdeki Casio Hizmet Merkezi ile iletişime geçin. Casio, tüm servis merkezlerine eski işletim sisteminin okullara ve öğrencilere ücretsiz olarak GDC\’ye yüklenmesine izin vermek için prosedürler sağlamıştır.

IB Ozel Derslerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için IB Ozel Ders Sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

12 thoughts on “IB Calculator Hesap Makinesi Kullanımı ( TI – Texas Instruments )”

  1. Sev Amerikan Lisesinde okuyan bir kızım var ve IB kimya dersi aldırmak istiyorum. Dönüşünüzü bekliyorum.

  2. Merhaba ben CAN. IB kurs ücretlerini öğrenebilir miyim? Sadece ofisinizde mi veriyorsunuz? İstanbul dışına ders veriyor musunuz?

  3. Merhaba ben MELTEM. IB kurs ücretlerini öğrenebilir miyim? Sadece ofisinizde mi veriyorsunuz? İstanbul dışına ders veriyor musunuz?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top