IB Cas Nedir? International Baccalaureate CAS Nedir?

Veli olarak sürekli duyarsınız ama peki bu IB CAS Nedir?  Yaratıcılık, etkinlik, hizmet (CAS: Creativity, activity, service), her öğrencinin Diploma Programı (DP) kapsamında tamamlaması gereken üç temel öğeden biridir. Diploma Programı boyunca okutulan CAS, öğrencileri akademik çalışmaların yanı sıra bir dizi etkinlik de içerir. Resmi olarak değerlendirilmez. Bununla birlikte, öğrenciler DP’nin bir parçası olarak CAS deneyimlerini yansıtır ve CAS için sekiz öğrenme çıktısının elde edilmesine ilişkin kanıt sağlarlar. IB Dünya Okullarındaki eğitimciler IB deposunda ve çevrimiçi müfredat merkezinde (OCC) bulunan CAS kılavuzundaki sekiz öğrenme çıktısını okuyabilir. Bu belgeler IB Cas Nedir sorusuna çok daha detaylı bilgi vermektedir.

Sıklıkla belirli faaliyetlerle iç içe geçmiş olan üç CAS dizgesi şu şekildedir:

Yaratıcılık – sanatlar ve yaratıcı düşünmeyi içeren diğer deneyimler.
Aktivite – DP’nin herhangi bir yerindeki akademik çalışmaları tamamlayan, sağlıklı bir yaşam tarzına katkıda bulunan fiziksel hararet.
Hizmet – öğrenci için öğrenme fayda sağlayan ücretsiz ve gönüllü bir değişim. Herkesin hakları, saygınlığı ve özerkliğine saygı duyulur.
Bu kavramları göstermek için öğrencilerden bir CAS Projesi üstlenmeleri gerekmektedir. Proje öğrencilerinden aşağıda belirtilen kıstaslar istenmektedir:

  • İnisiyatif göstermek.
  • Azim göstermek.
  • İşbirliği, problem çözme ve karar verme.

IB CAS Nedir ve Faydaları Nelerdir?

CAS, öğrencilerin deneyim yoluyla öğrenerek kişisel ve kişiler arası gelişimlerini geliştirmelerini sağlar. Kendi kaderini tayin etme ve başkaları ile işbirliği yapma, işlerinden başarı ve zevk duygusunu teşvik etme fırsatları sunar. Aynı zamanda, CAS, DP’nin akademik baskıları için önemli bir dengedir. İyi bir CAS programı zorlu ve keyifli olmalıdır. Her öğrencinin farklı başlangıç noktası ve bu nedenle farklı hedef ve ihtiyaçları vardır, ancak birçokları için CAS faaliyetleri derin ve yaşamsal deneyimler içerir. CAS, DP çekirdeğinin bir bileşenidir.

IB Ozel Derslerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için IB Ozel Ders Sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

IB Matematik HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Matematik SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Fizik HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Fizik SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Kimya HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Kimya SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Biyoloji HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Biyoloji SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB İngilizce HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB İngilizce SL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Business  and Management HL Ozel Ders İçin Tıklayın IB Business  and Management SL Ozel Ders İçin Tıklayın

1 responses on "IB Cas Nedir? International Baccalaureate CAS Nedir?"

  1. CAS sadece IB için değil, kişisel gelişim için de yapılmalıdır. Türkiye’de böyle bir sistem bulmuşken imkanı olanların katılması gerekli bence.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe