Öğrenci Görüşü: A Level yerine IB seçtiğim için çok şanslıyım

A Level ve Uluslararası Bakalorya ( IB ) arasında seçim yapmak, özellikle de önemli bir karar verirken tüm geleceğini düşünmen istendiğinde, yıldırıcı olabilir. Mezuniyetimin son yılına girmek üzere olduğum için, IB eğitimi  üniversite hayatımı hazırlamak için ne kadar yardımcı olduğunu, A Level ile yapabileceğinden çok daha fazlası olduğunu farkettim. Uluslararası Bakalorya diploması, öğrencilerin farklı bilgi türlerini araştıran altı teori ve Bilgi Kuramı (TOK) eğitimini içerir. ToK  okulu terk ettikten sonraki en işlevsel görevi bulamama rağmen, diplomanın diğer yönleri faydalı olmuştur.

IB Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Akademik çalışmaların yanısıra, IB eğitimi, C.A.S. (Creativity Action Service ) olarak bilinen ekstra müfredatlı bir bileşen yer almaktadır. Bu bileşen, öğrencilerin daha yaratıcı taraflarıyla iletişim kurmalarını, aktif kalmalarını ve gönüllü hizmette bulunmalarını sağlar..

Doğru olan, gençlerin bu amaçları yine de severek takip etmelidirler, ancak bazen ekstra motivasyona ihtiyaç duyarlar. IB öğrencilerinin diplomalarını almaları için onlara rehberlik etmeleri gerektiği gerçeği, onları çok yönlü bir yaşam tarzı üzerinde yoğunlaştırmaktır. Bu beceriler üniversitede gereklidir. Müfredat dışı etkinliklere katılmak, yeni insanlarla tanışmak ve üniversiteyi en iyi şekilde tecrübe etmek için esastır. İş başvurusunda da çok önemli bir uygulama olduğunu birebir görmüş bulunuyorum. Kesinlikle, gönüllü çalışmaların katılımın toplumlara ve işverenlere nasıl iyi geleceklerini hafife almıştım. IB, yüksek öğrenim için paha biçilemez becerileri hesaba katmakla kalmaz, kariyer pazarında üniversitenin ötesine de geçer. A Level norm olmasına rağmen,  IB’yi seçtiğim için minnettarım.

IB Eğitimi’ni kimler alabilir?

IB Eğitimi sadece yurt dışında okumak isteyen adaylara hitap etmez. Türkiye’de bir çok okul IB notu ile de öğrenci kabul etmektedir. IB diplomasının farkı uluslar arası seviyede kabul görmesidir. Bu sayede öğrenciler, tüm ülkelerin gözünde lise mezunu olarak değerlendirilir. IB eğitimi veren kurumların listesine resmi IB sitesinden ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin bir çok şehrinde bulunan okullar belirli standartları sağladıktan sonra IB World School olmaya hak kazanırlar.

 

3 Ekim 2018

0 responses on "Öğrenci Görüşü: A Level yerine IB seçtiğim için çok şanslıyım"

  Leave a Message

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  IB OZEL DERS HOŞGELDİNİZ

  Sunduğumuz Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan denemeler, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

  ib nedir,ib math exploration,ib world school nedir,ib accepted universities,ib diploması nasıl alınır,ıb diploma,ib biology,ib biology individual investigation,ib chemistry internal assessment,ib chemistry internal assessment ideas,ib chemistry,ib math,ib physics hl past papers,ib physics,ib cas,ib cas nedir,ib question bank, ib question bank third edition,ib schools in turkey,ib schools,ib uluslararası bakalorya,ib uluslararası bakalorya bursu nedir,ib program,,ib biology past papers,ib calculator,ib tok,ib tips,ib visual arts,ib workshops,ib yurtdışı

  ib courses,ib eğitimi veren liseler,ib extended essay,ib extended essay examples,ib eğitimi nedir,ib exam,ıb eğitim,ib ess internal assessment examples,ib economics,ib fizik,ib hangi okullarda var,ib high level math,ib history syllabus,ib hl math formula booklet,ib hazırlık,ib international baccalaureate,ib kursu,ib kitapları,ib learner profile examples,ib math hl exploration examples,ib math sl formula booklet,ib motivation letter,ib notu,ib ne demektir,ib nin yararları,ib not sistemi,ib okulları,ib özel ders,ib okul ne demek,ib organization,ib past papers,ib questions,ib results,ib sınavı,ib statistics,ib türkiye,ib türkçe