IB Ozel Ders Neden Gereklidir ? IB Ozel Ders Veren Yerler

IB Ozel Ders neden gereklidir diye sorduğumuz zaman aslında öğrenciler için değil veliler için neden gereklidir deniyor çoğu zaman. Çünkü çoğu öğrenci IB Ozel Ders almak için can atmıyor. Velilerin garanti olsun diye ders aldırmaları çoğu zaman öğrenme isteğinin önüne geçiyor. Yoğun program ders alan öğrencinin başarılı olacağı düşüncesi kağıt üzerinde doğru olmaktan öteye geçemiyor maalesef. Doğru olan yoğun ozel ders almak değil, verimli şekilde ders almaktır. Bu bağlamda bizim sunduğumuz gibi IB Examiner Eğitmenlerden ders almak hem dersin hızlı ilerlemesiniz sağlarken hem de gereksiz bilgilerden arınmış, efektif ders işlenmesini sağlamaktadır.

IB programı 6 ders grubundan oluşan ve uluslararası seviyede kabul gören bir diploma programıdır. Bu program öncelikle Kuzey Amerika ve İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için büyük önem taşımaktadır. IB programı iki yıl süren yoğun ve disiplinli çalışma gerektiren bir sınav süreci olduğu için öğrencilerin verimli ve düzenli IB Dersi alması gerekmektedir. Bunun bilincinde olarak kaliteli ve deneyimli öğretmen ekibimizle hedefe yönelik eğitim anlayışını öğrencilere vermeye çalışmaktayız. IB Ozel Ders programlarımızın yüksek başarı sağlamalarının temel sebebi ( yüksek başarı dediğimiz 6 ve 7 alan öğrenci oranına göre belirlenir ) bire bir olması, daha fazla ilgi ve konsantrasyon sağlamasıdır. Ayrıca verimli ders saati ile beraber, kuvvetli bir öğretmen – öğrenci ilişkisi yaratarak, öğrencinin derse katılımını sağlayarak dikkat eksikliğini ortadan kaldırmasıdır. Aynı zamanda velilerimizi de bu sürece dahil etmekteyiz. Bu sayede sağladığımız üç ayaklı güven ve işbirliği ile hedeflenen yüksek başarıya çok daha kolay ulaşmaktayız.

Bizimle IB Ozel Ders Neden Gereklidir?

İstanbul çağında hatta ülke çapında bu dersi veren yerler vardır fakat çoğu boğaziçi mezunu kadro ile öne çıkmaya çalışmaktadır. Burada esas önemli olan boğaziçi mezunu olmak değildir. Boğaziçi mezunu olmak her konu hakkında fikir sahibi olmak değildir. Boğaziçi mezunu olmak elinden her iş gelmesi demek değildir. Evet boğaziçi mezunu olan öğrenciler belirli bir akademik seviyeye ulaşmıştır fakat bu çok verimli ders anlatabileceği ya da hayatında ilk defa duyduğu IB sisteminde başarılı olacağı anlamına gelmemektedir. Bu bağlamda IB özel ders yine işin içinden gelen ve asıl mesleği öğretmenlik olanlar ile birlikte verimli hal almaktadır. O zaman boğaziçi mezunu çalıştıran IB Ozel Ders Neden Gereklidir ? Gerekli değildir!
IB Ozel Derslerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için IB Ozel Ders Sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

17 thoughts on “IB Ozel Ders Neden Gereklidir ? IB Ozel Ders Veren Yerler”

 1. Türkiye’de okullarda kaliteli eğitim verilse de öğrenciler seviyelerine göre doğru şekilde ayrılmıyor. Bu sebeple sınıflarda seviye dengesizliği ortaya çıkıyor. Öğrencileri doğru öğretmenle eşleştiren ve bilgili öğretmenlerle çalışan TestPrep olduğu için IB özel ders gereklidir demek daha doğru olacaktır.

 2. Sizin sayenizde kızım ib özel derslerle birlikte çok büyük ilerleme kaydetti. En baştan sizinle tanıştığımız için çok şanslıyız. Teşekkür ederim.

 3. İlnur Kalkavan

  IB matematik özel ders için bilgi almak istiyorum. Bu hafta içi ders alma imkanımız var mıdır? IB matematik öğretmenimiz eve gelebiliyor mu?

  1. Merhaba İlnur Hanım, ben TestPrep’ten Ece.
   Tabi, öğretmenlerimizin uygunluklularına göre hafta içi ya da hafta sonu IB özel ders programlayabiliyoruz. Tüm IB derslerimiz sadece online olarak yapılıyor. Dilerseniz en kısa sürede online ders planlayabiliriz. Daha fazla bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir, WhatsApp ya da telefon hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 4. Işıkkent Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için ders aldırmak istiyorum. İletişim formunuzu doldurdum, cevabınızı bekliyorum.

 5. IB matematik özel ders için bilgi almak istiyorum. 11. sınıfa giden bir kızım var. İlk dönem IB’de biraz zorlandı. Özellikle matematik ve fizikte desteğe ihtiyacı var.

 6. Eyüboğlu Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için ders aldırmak istiyorum. İletişim formunu doldurdum. Teşekkürler. AYKUT

 7. Merhaba ben MELİKE. IB kurs ücretlerini öğrenebilir miyim? Sadece ofisinizde mi veriyorsunuz? İstanbul dışına ders veriyor musunuz?

 8. Eyüboğlu Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için ders aldırmak istiyorum. İletişim formunu doldurdum. Teşekkürler. Ebru

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top