IB World School Nedir ? IB Okulu ve IB Okulları

Eğer okullar bir ya da daha fazla IB eğitim programı sunmak isterlerse, bir dizi yeterliliği yerine getirmek zorundalardır. Bir defa bu yetkinlik belgesi aldıklarından artık IB World School olarak anılmaya başlarlar. IB World School Nedir ? diye sorulduğu zaman, IB World School demek tam olarak Uluslararası Bakalorya eğitimi hak kazanmış okul olduğunu anlamamız gerekmektedir.  Bir önceki yazımız olan IB Nedir ? International Baccalaureate Nedir ? makalemizde belirttiğimiz gibi, IB, PYP ( Prime Years Program ), MYP ( Mid Years Program ) ve DP ( Diploma Program ) olmak üzere 3 farklı bölümden oluşmaktadır. IB World School olmak için bunların hepsini birden vermeye gerek yoktur. Eğer bu 3 programdan en az 1 tanesini sunabiliyorsanız, o zaman IB World School oldunuz demektir.

IB Word School Nedir ve Nasıl IB World School Olunur

IB World School, pedagojik liderlik ve öğrenci başarısının yüksek standartları açısından için zor kazanılmış bir üne sahiptir. Uluslararası Bakalorya Örgütü, uluslararası eğitimi ve titiz değerlendirme programlarını geliştirmek için okullar, hükümetler ve uluslararası kuruluşlar ile çalışmaktadır. Uluslararası Baccalaureate (IB), dünya çapındaki okullar ve eğitimciler ile çalıştığı 3 adet merkezi bulundurmaktadır. Bu merkezler, The Hague, Bethesda ve Singapur\’da temsilcileri ile, tüm dünyada okullar ve eğitimciler ile çalışır. Ayrıca Cenevre\’de Hazırlık Bürosu, Cardiff\’te Değerlendirme Merkezi ve Buenos Aires\’de de ofisi bulunmaktadır. Sadece Avrupa ile sınırlı kalmayan IB, tüm dünyada uluslararası geçerliliğe sahip bir yapıdadır. IB World School Nedir diye bir defa açıklayacak olursak, sadece tek bir kıta ile yetinmeyen, tüm dünyaya yayılan bir eğitim ile çalışmayı sürdüren okul olduğunu söylememiz gerekir.

9 thoughts on “IB World School Nedir ? IB Okulu ve IB Okulları”

  1. IB diploması almak için okuduğum lisede IB diploması verilmesi zorunlu mu yoksa başka bir şekilde de alınabiliyor mu hızlı cevazp verirseniz sevinirim 🙂

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top