IB Accepted Universities – IB Kabul Eden Üniversiteler

International Baccalaureate Diploma Programı (IB DP) 16-19 yaşındaki öğrenciler için dünyanın en heyecan verici eğitim derslerden biri olarak kabul edilebilir. IB, kişisel, mesleki ve akademik gelişimine odaklanan ve sağladığı küresel, bütünsel ve titiz eğitim üniversiteler tarafından kabul edilen programdır. IB Programı, dünya çapında üniversitelerde kabul görmektedir. IB Accepted Universities yani IB Diploması kabul eden üniversiteler, sayı olarak arttırılmalıdır ki IB programının başarısı artsın. IB DP küresel olarak öğrencilerin daha fazla çalışması için rekabetçi bir ortam hazırlamaktadır. Bu sayede üniversiteler tarafından tanınmasından ve tanınacağından emin olmak için çalışmaktadır. Dünya çapında 150 den fazla ülkede IB Accepted Universities bulunmaktadır. Öğrenciler 90 dan fazla ülkeye, IB Sınav Sonuçları ile başvuruda bulunmaktadır.

Dünya çapında yükseköğretim kurumları, kendi IB düzenlemelerine dayalı öğrenci kabul etmekte ve birçok IB öğrencileri için de özel kabul politika ve kuralları bulunmaktadır. Kabul kriterleri eğitim sistemlerinin ve kurumun seçicilik politikası arasında büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. IB Öğrenci Kayıtları için, üniversite tanıma politikaları konusunda IB kaynakları bulunmaktadır.

IB Accepted Universities için aşağıdaki videoda, Stanford Üniversitesi\’nden Debra Von Bergen\’in bu konuda yaptığı açıklamaları dinleyebilirsiniz.

[iframe height=500] https://player.vimeo.com/video/163260157 [/iframe]

There is a growing body of evidence on how universities value IB credentials, rates of college-going for IB students and types of institutions IB students tend to attend, preparedness for university-level study and adjustment to university life.

9 thoughts on “IB Accepted Universities – IB Kabul Eden Üniversiteler”

  1. Mustafa Gözüpak

    Türkiye’de IB^nin kabul edilememsi çok kötü. Eğitim sistemini ve sınavları sürekli değiştireceklerine, IB gibi bir sisteme entegre olunsa öğrenciler çok daha başarılı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top